.
.
.

احتمال حبس نیمار پیش از برگزاری جام جهانی

دادستانی اسپانیا حکم دو سال زندان برای نیمار را از دیوان عالی این کشور درخواست کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پرونده جنجالی انتقال نیمار از سانتوس به بارسلونا پیش از جام جهانی 2022 دردسرساز شد.

یک منبع قضایی ظهر چهارشنبه، 5 مرداد، فاش کرد که نیمار، فوق ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن، در مهرماه آینده به دلیل تخلفی که در تابستان 2013 در روند انتقال خود انجام داده، محاکمه خواهد شد.

گفتنی است که نیمار و ساندرو راسل و جوزپ ماریا بارتمئو، روسای سابق بارسلونا، به اتهام فساد مالی در پرونده انتقال این بازیکن به آبی‌اناری‌ها از 25 مهر تا 9 آبان محاکمه خواهند شد.

این پرونده بر اساس شکایتی از سوی شرکت برزیلی «دی‌آی‌اس» که بخشی از حقوق انتقال نیمار به بارسلونا را در اختیار داشت، باز شد.

تحقیقات در مورد این پرونده در ژانویه 2014 پس از این‌که مشخص شد در برخی از اسناد درخواست شده، توسط مقامات تناقض وجود دارد، آغاز شد.

بارسلونا در ابتدا با پرداخت 57.1 میلیون یورو (40 میلیون یورو پاداش انتقال به خانواده نیمار و 17.1 میلیون یورو به باشگاه سانتوس) در ازای دریافت خدمات نیمار موافقت کرد، اما طبق محاسبات قوه قضاییه اسپانیا ارزش این معامله حداقل 83 میلیون یورو بوده است.

گروه «دی‌آی‌اس» که 6 میلیون از مبلغ پرداختی به باشگاه برزیلی از انتقال این بازیکن را به‌دست آورده، مدعی شده که بارسلونا و نیمار توافق کردند تا ارزش واقعی این معامله را پنهان کنند.

گفتنی است که دادستانی اسپانیا حکم دو سال زندان را برای نیمار از دیوان عالی این کشور درخواست کرده است.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال برزیل در مقابل قاضی گفت که «فقط برای فوتبال به اسپانیا آمده است و به پدرش که دستیار او است، اعتماد کامل را دارد.»

این اتفاقات در حالی برای نیمار رخ می‌دهد که کمتر از 4 ماه دیگر مسابقات جام جهانی 2022 در قطر برگزار می‌شود و فوق ستاره تیم ملی برزیل در مسائل دادگاه و زندان گرفتار شده است.

نیمار در تابستان 2017 با قراردادی به ارزش 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن رفت و این معامله او را به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان تبدیل کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم