.
.
.

ویمبلدون به پناهندگان اوکراینی بلیت رایگان اختصاص می‌دهد

تنیس گرند اسلم ویمبلدون از تاریخ 6 تا 19 تیر 1401 در شهر لندن برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باشگاه تنیس و کروکت انگلستان، مکان برگزاری رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون اعلام کرد به آوارگان اوکراینی بلیت رایگان و به جنگ‌زدگان کمک‌های نقدی اعطا خواهد کرد.

مسئولان برگزاری رقابت‌های تنیس گرند اسلم ویمبلدون، عصر جمعه 3 تیر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کردند در روز «یک‌شنبه میانی» به پناهندگان اوکراینی بلیت رایگان تعلق خواهد گرفت و مبلغ 250‌ هزار پوند به کسانی که از تهاجم نظامی روسیه علیه اوکراین آسیب دیده‌اند، کمک خواهد شد.

متصدیان باشگاه تنیس و کروکت انگلستان در این اطلاعیه‌ متذکر شدند، پناهندگان اوکراینی که ساکن مناطق «واندسورث» و «مرتون» در غرب لندن هستند، واجد شرایط دریافت بلیت رایگان خواهند بود.

ایان هیوئیت، رئیس باشگاه تنیس و کروکت انگلستان در اردیبهشت‌ گذشته اعلام کرد که تنيسورهای دو کشور روسيه و بلاروس حق حضور در مسابقات ويمبلدون 2022 را نخواهند داشت. این تصمیم به‌دنبال ادامه و تشدید تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین اتخاذ شد.

از سوی دیگر، انجمن جهانی تنیس (ای‌تی‌پی) در واکنش به محروم کردن تنیسور‌های روسیه و بلاروس از رقابت‌های 2022 ویمبلدون اعلام کرد که مسابقات سال جاری یک رقابت بدون امتیاز خواهد بود.

بدین ترتیب در صورت برنده شدن تنیسوری در این رقابت‌ها، هیچ تغییری در رتبه‌بندی جهانی او ایجاد نخواهد شد.

رقابت‌های تنیس ویمبلدون که قدیمی‌ترین و به گمان بسیاری مهم‌ترین و باشکوه‌ترین رویداد ورزش تنیس در جهان محسوب می‌شود، از تاریخ 6 تا 19 تیر‌ در شهر لندن برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم