.
.
.

ستاره پیشین بارسلونا به 22 ماه حبس تعلیقی محکوم شد

اتوئو به دلیل فرار از پرداخت نزدیک به سه میلیون و 800 هزار یورو به اداره مالیات اسپانیا محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساموئل اتوئو، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال کامرون، به جرم کلاهبرداری 4.1 میلیون دلاری از خزانه دولتی اسپانیا از سوی دادگاه این کشور محکوم شد، اما از حبس گریخت.

دادگاهی در اسپانیا عصر دوشنبه، 30 خرداد، «ساموئل اتوئو»، بازیکن پیشین باشگاه بارسلونا را به جرم فرار مالیاتی به «22 ماه حبس تعلیقی» محکوم کرد.

اتوئو به دلیل فرار از پرداخت نزدیک به سه میلیون و 800 هزار یورو به اداره مالیات اسپانیا در دوره ما بین سال‌های 2006 تا 2009 زمانی که او بازیکن بارسلونا بود، به حبس محکوم شد.

«خوزه ماریا میسایس»، وکیل پیشین این بازیکن نیز که با اتوئو شریک جرم بوده به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

با این وجود، او در جریان همین سال‌ها از اعلام درآمد خود از حق تصویر در قرارداد بارسا و شرکت تولید لوازم ورزشی «پوما»، خودداری کرد.

اتوئو در دادگاه به کلاهبرداری 4.1 میلیون دلاری از خزانه دولتی اسپانیا اعتراف کرد و به‌طور غیرمستقیم مدیربرنامه‌های سابق خود را مقصر دانست.

این بازیکن 41 ساله در فاصله‌ سال‌های 2006 تا 2009 به همراه بارسلونا دو مرتبه لالیگا و دو بار لیگ قهرمانان اروپا را تصاحب کرد. او در 764 دیدار برای بارسلونا موفق شد آمار 371 گل را از خود بر جای گذارد.

اتوئو در سال 2019 زمانی که در تیم باشگاهی «القطر» توپ می‌زد، با انتشار پستی در صفحه خود در اینستاگرام از آویختن‌ کفش‌هایش خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم