.
.
.

انتقاد سرمربی پیشین تیم ملی مصر از مربیان فعلی «فراعنه»

آن‌ها باید به‌ گونه‌ای بازیکن دعوت کنند که «محمد صلاح» بتواند بهترین عملکرد خود را در زمین ارائه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن شحاته، سرمربی و بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال مصر، که سابقه سه قهرمانی متوالی جام ملت‌های آفریقا را به‌همراه مصر در کارنامه دارد، از روند دعوت ملی‌پوشان به اردوی تیم ملی این کشور انتقاد کرد.

شحاته، شامگاه دوشنبه، 30 خرداد، در گفت‌وگو با «ایندیپندنت» گفت: «مربیان مصری باید بازیکنانی را به اردوی تیم ملی دعوت کنند که به صلاح کمک کنند تا در زمین عملکرد بهتری را از خود ارائه دهد.»

محمد صلاح، برخلاف جایگاه نمادین خود در سطح باشگاهی، تاکنون «هیچ جامی» به‌همراه مصر کسب نکرده است.

فوق‌ ستاره 30 ساله «قرمزهای آنفیلد» با افتخاراتی که در سال‌های اخیر در لیورپول کسب کرده است، به‌ شناخته‌شده‌ترین ستاره ورزش کشورش تبدیل شده است.

شحاته که به‌همراه مصر سه قهرمانی متوالی در جام ملت‌های آفریقا کسب کرد، پیش از اینکه صلاح نخستین بازی ملی خود را برای پرافتخارترین تیم قاره آفریقا انجام دهد، از سمت‌اش استعفا داد.

شحاته به بخش ایندیپندنت مصر گفت: «اینجا لیگ برتر انگلیس نیست و مربیان مصر باید فضاسازی را برای صلاح فراهم کنند. ما باید بازیکنانی را به تیم ملی دعوت کنیم که به او کمک کنند تا در زمین بهتر بازی کند.»

وی با بیان اینکه «صلاح باید خیلی بهتر از این کار می‌کرد»، افزود: «او زمانی که پیراهن تیم ملی فوتبال مصر را به تن می‌کند، باید عملکرد بهتری را ارائه بدهد.»

شحاته در پایان عنوان کرد: «از نظر فنی، متاسفم که این را می‌گویم، اما محمد صلاح [هیچ کاری] به‌همراه تیم ملی انجام نداده است.»

گفتنی است که تیم‌ ملی فوتبال مصر با کمک صلاح در جام‌ ملت‌های آفریقا در سال‌های 2017 و 2021 دو مرتبه عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها را به‌دست آورد.

علاوه بر این، صلاح با 47 گل در 85 بازی ملی، در جایگاه دوم لیست گل‌زنان برتر تاریخ این کشور قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم