.
.
.

ناپدید شدن نخستین زن مدال‌آور وزنه‌برداری ایران در یونان

جمالی، بانوی 17 ساله تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران موفق به کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی 2022 جهان در حرکت یک‌ضرب شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکتا جمالی، پدیده تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران که در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در یونان، مدال «نقره» یک‌ضرب را کسب کرد، همراه با کاروان ایران «به کشورش بازنگشته» و تاکنون کسی از محل اقامت او اطلاعی ندارد.

به گزارش رسانه‌های داخلی در ایران، تیم وزنه‌برداری ایران بامداد چهارشنبه، 21 اردیبهشت‌، یونان را به مقصد تهران ترک کرد.

گفته می‌شود که علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران در یونان مانده تا جویای شرایط یکتا جمالی شود.

یکتا جمالی
یکتا جمالی

زهرا پورامین، سرپرست نایب رئیس زنان فدراسیون وزنه‌برداری، ظهر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «ایرنا» با تایید «ناپدید شدن یکتا جمالی» در یونان عنوان کرد: «نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده، اما علی مرادی، رییس فدراسیون در یونان است تا بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند. البته در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده است تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.»

گفتنی است، یکتا جمالی در دسته 87 کیلوگرم مسابقات قهرمانی جوانان جهان به روی تخته رفت و با مهار وزنه‌های 94 کیلوگرم در حرکت اول یک‌ضرب، 98 کیلوگرم در حرکت دوم و با یکصد کیلوگرم در حرکت سوم، پس از وزنه‌بردار ازبکستانی موفق به کسب مدال نقره در یک‌ضرب شد.

یکتا جمالی
یکتا جمالی

جمالی در مسابقات قهرمانی 2021 جهان موفق به کسب مدال برنز شده بود و عنوان نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری بانوان ایران را به خود اختصاص داده بود.

شایان ذکر است که از کشور ایران تنها دو ورزش‌کار به نام‌های علی‌رضا یوسفی و یکتا جمالی به مسابقات قهرمانی 2022 جهان «آتن» اعزام شدند.

یوسفی، وزنه‌بردار 18 ساله مازندرانی با رکوردشکنی، سه مدال طلا کسب کرد و بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان جهان قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم