.
.
.

رئال مادرید برای هفدهمین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد

کهکشانی‌ها که تا دقیقه 89 از سیتیزن‌ها 1 بر صفر عقب افتاده بودند، در 2 دقیقه دو گل به ثمر رساندند و شب جادویی را برای هواداران خود رقم زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئال مادرید موفق شد با برتری خاطره‌انگیز مقابل منچسترسیتی به دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.

در چارچوب دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان، دو تيم رئال مادرید و منچسترسیتی، شامگاه چهارشنبه، 4 مه، در ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» به مصاف هم رفتند که در پایان، کهکشانی‌ها با نتیجه 3 بر یک به برتری رسیدند و به فینال این رقابت‌ها صعود کردند.

بازی در حالی آغاز شد که منچسترسیتی در دیدار رفت به برتری 4 بر سه دست یافته بود.

مادریدی‌ها که تا دقیقه 89 این دیدار با تک گل «ریاض محرز»، ستاره الجزائری سیتیزن‌ها 1‌ بر صفر از حریف خود عقب افتاده بودند و برای به تساوی کشاندن بازی نیاز به دو گل داشتند، در دقیقه 90 و 1+90 توسط «رودریگو گوئس» به گل رسیدند تا شبی دیوانه‌وار را در جادوی «سانتیاگو برنابئو» برای شاگردان پپ گواردیولا رقم بزنند.

در وقت‌های اضافه، ستاره‌های جوان رئال مادرید باز هم به درخشش خود ادامه دادند و در دقیقه 95 صاحب ضربه پنالتی شدند. کریم بنزما، آقای گل لیگ قهرمانان اروپا ضربه پنالتی را در گوشه ‌دروازه ادرسون چسباند تا نتیجه 3 بر یک به نفع کهکشانی‌ها دنبال شود.

شاگردان پپ گواردیولا که تحت تاثیر جو وحشتناک «برنابئو» قرار گرفته بودند، در ادامه نتوانستند فرصتی را بر روی دروازه «تیبو کورتوا» به وجود بیاورند.

با این اوصاف دیدار پایانی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا، شامگاه شنبه، 28 مه، بین تیم‌های رئال مادرید و لیورپول در ورزشگاه «استادوفرانس» شهر پاریس برگزار می‌شود.

کارلو آنجلوتی، سرمربی 62 ساله مادرید‌ی‌ها با صعود به فینال لیگ قهرمانان، اولین سرمربی تاریخ لقب گرفت که برای پنجمین بار به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه می‌یابد. او 3 مرتبه با میلان و دو بار با رئال مادرید به فینال صعود کرده است. در چهار فینال گذشته، کارلتو فقط یک بار به‌همراه میلان در فینال مغلوب شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم