قهرمانی نادال در رقابت‌های 500 امتیازی آکاپولکو

مرد شماره 5 تنیس جهان توانست تعداد عناوین دوران حرفه‌ای خود را به 91 جام برساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رافائل نادال با پیروزی 2 بر صفر مقابل کمرون نوری فاتح رقابت‌های 500 امتیازی مکزیک شد و توانست سومین قهرمانی خود در فصل 2022 را جشن بگیرد.

نادال، مرد شماره 5 تنیس جهان، صبح یک‌شنبه، 27 فوریه موفق شد کمرون نوری بریتانیایی را در دیدار پایانی رقابت‌های 500 امتیازی آکاپولکو مکزیک با دو ست و نتایج مشابه 6 بر چهار شکست دهد و برای چهارمین بار فاتح این رقابت‌ها شود.

او پس از 6 ماه دوری و مصدومیت، بازگشتی شگفت‌انگیز داشت و پانزدهمین پیروزی متوالی خود در فصل جاری را با قهرمانی در رقابت‌های آکاپولکو جشن گرفت.

نادال در روزهای اخیر در گفت‌وگویی با نشریه اسپانیایی «مارکا» عنوان کرد: «از مصدومیتی که برای من در سال گذشته به وجود آمده، غمگین هستم، چراکه آسیب‌دیدگی ساق‌ پایم برطرف نخواهد شد و فقط می‌توان آن را مدیریت کرد.»

«ال‌ماتادور» که با کسب بيست‌ویکمین عنوان گرند اسلم خود اکنون پرافتخارترین تنیسور تاریخ این ورزش لقب گرفته، به‌ترتیب در سال‌های 2005، 2013، 2020 و 2022 فاتح رقابت‌های آکاپولکو مکزیک شده است.

نادال که جوان‌ترین و مسن‌ترین قهرمان رقابت‌های 500 امتیاری آکاپولکو است، ‌پس از پایان بازی گفت: «در طول مسابقه لحظات بسیار سختی را پشت سر گذاشتم که توانستم این شرایط را به نفع خودم تغییر دهم و سپس از فرصت‌هایم به‌ خوبی استفاده کنم.»

او افزود: «بسیار خوش‌حالم. این عنوان بسیار مهمی برای من بود، بنابراین نمی‌توانم خرسند نباشم.»

نادال در سال 2022 پس از قهرمانی در رقابت‌های 250 امتیازی ملبورن و مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد استرالیا، اکنون با کسب رقابت‌های آکاپولکو مکزیک، سومین قهرمانی خود در سال جاری را کسب و شکست‌ناپذیری خود را نیز حفظ کرد.

او که در ماه فوریه بیست‌ویکمین گرند اسلم خود را در ملبورن کسب کرد، در رده‌بندی جدید جای استفانوس سیتسیپاس یونانی را در رتبه چهارم جدول خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید