تنیسور زن سعودی علت رویارویی با رقیب اسرائیلی خود را بازگو کرد

یارا الحقبانی: واژه انصراف به طور کلی در قاموس ورزشکاران نیست زیرا در بردارنده معانی ترس و وحشت از رویارویی است لذا من تصمیم گرفتم از رویارویی با هیچ بازیکنی انصراف ندهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

یارا الحقبانی، تنیسور سعودی با غلبه بر رقیب اسرائیلی خود در رقابت‌های بین‌المللی تنیس در نایروبی، توجه کاربران سعودی را در شبکه‌های اجتماعی به خود جلب کرد.
اما این دختر جوان سعودی فاش کرد که پیروزی او در مسابقه با رین نیکیشوف، اولین بازی او در مصاف تنیس‌بازان اسرائیلی نبوده و به‌رغم وجود اختلاف با کشور متبوع بازیکنان، با ایده انصراف از مسابقه با هر بازیکنی، صرف‌نظر از ملیت او، مخالف است.
او همچنین با بیان این که وقتی یک ورزشکار در تورنمنت‌های بین‌المللی شرکت می‌کند، تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا نماینده شایسته‌ای برای کشورش باشد، گفت این به‌ویژه زمانی رخ می‌دهد که ما «با بازیکنی از کشوری روبرو شویم که با آن روابط دیپلماتیک نداریم.»

«انصراف نداده و نخواهم داد»

یارا توضیح داد که «واژه انصراف به طور کلی در قاموس ورزشکاران نیست، زیرا در بردارنده معانی ترس و وحشت از رویارویی است، لذا من تصمیم گرفتم از رویارویی با هیچ بازیکنی انصراف ندهم».
او در مورد آغاز فعالیت خود در زمینه تنیس عنوان کرد: «تنیس، ورزش خانواده ما است و از سه سالگی با پدر و برادرانم در زمین تنیس حضور داشتم.»

يارا الحقباني
يارا الحقباني

یارا همچنین افزود که عشق به این ورزش از پنج سالگی آغاز شد، زمانی که او به باشگاه «بسکای لاین» در نزدیکی خانه‌اش در ویرجینیا پیوست و از آن‌جا مسیر ورزش حرفه‌ای تنیس در زندگی او به شکلی جدی آغاز شد.
او با بیان این که «زمانی که عریج المطبقانی، ریاست فدراسیون تنیس را برعهده داشت، به او قول خوبی داد»، تاکید کرد که اکنون پدر و همه حامیانش، انگیزه او برای ادامه این ورزش هستند.

یارا همچنین افزود که کار پدرش به عنوان یک دیپلمات در آمریکا به او این فرصت را داد تا در فدراسیون تنیس ایالات متحده ثبت‌نام کند و در سن 8 سالگی، کار خود را در رقابت‌های آمریکا آغاز کند.

يارا الحقباني
يارا الحقباني

25 عنوان قهرمانی

الحقبانی در مورد دستاوردهای خود خاطرنشان کرد که بیش از 25 عنوان قهرمانی کسب کرده و مسابقات قهرمانی همبستگی اسلامی در باکو، نخستین حضور او با تیم ملی بود که در آن، به رغم سن و سال کم او (13 ساله) به فینال یک هشتم نهایی راه یافت و توسط بازیکن مسن‌تر بلاروس حذف شد زیرا به خاطر همسایگی جمهوری آذربایجان با روسیه و بلاروس، این دو کشور توانستند در این مسابقات شرکت کنند.

او افزود که توانسته نام خود را در سطح بین‌المللی به عنوان دومین ورزشکار زن سعودی پس از دالما مهلاس، سوارکار سعودی، ثبت کند و مدال بین‌المللی بگیرد. به گفته یارا، تنیس یکی از زیباترین ورزش‌هاست و بعد از فوتبال از نظر اخبار رسانه‌ای، جوایز مالی و بهای بازیکنان در رتبه دوم قرار دارد.

«فداکاری‌های بزرگ»

این تنیسور زن سعودی تاکید کرد: «ورزش تنیس نیازمند فداکاری‌های بزرگ خانواده و همچنین صرف پول، زمان و تلاش است و باید در کانون توجه بازیکن قرار بگیرد؛ به ویژه که رسیدن به نتیجه، بسیار دشوار بوده و نیازمند صبر و تلاش و تمرینات منظم است».
او در عین حال عنوان کرد که شاهدخت ریما بنت بندر آل سعود، سفیر سعودی در ایالات متحده، ، پس از ابتلای او به کرونا، با سخنان تاثیرگذارش به او روحیه داده بود.

شایان ذکر است که یارا توانست در هشتمین دوره مسابقات بین‌لمللی تنیس نایروبی، حریف اسرائیلی خود را در دو ست متوالی با نتایج (6-0) و (6-2) شکست دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید