دیدار نیمه‌تمام برزیل و آرژانتین در انتخابی جام جهانی تکرار خواهد شد

این دیدار به‌دلیل ورود غیرقانونی 4 بازیکن آرژانتینی به خاک برزیل نیمه‌کاره رها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدار دو تیم برزیل و آرژانتین در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی که به تاریخ 5 سپتامبر سال گذشته (2021) نیمه‌تمام مانده بود، با رأی فیفا دوباره برگزار و فدراسیون‌های فوتبال دو کشور با جریمه‌های مالی سنگینی روبه‌رو شدند.

تیم ملی فوتبال برزیل در دیداری حساس در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آمریکای جنوبی میزبان آرژانتین بود که این دیدار در دقیقه 5 با ورود پلیس فدرال برزیل به زمین بازی، این مسابقه لغو شد.

دلیل ورود پلیس به زمین، ورود غیرقانونی 4 بازیکن آرژانتینی به خاک برزیل بود.

در همان زمان پلیس فدرال برزیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار بازیکن تیم ملی آرژانتین به نام‌های امیلیانو مارتینس، کریستین رومرو، جووانی لوسلسو و امیلیانو بوئندیا با وجود کسب جواز حضور در این بازی به دلیل ارائه مدارک جعلی برای کسب مجوز ورود به خاک برزیل به دردسر افتاده‌اند و باید فوراً خاک این کشور را ترک کنند.

تیم ملی آرژانتین نیز پس از ورود گروهی از افسران پلیس و مقامات بهداشت برزیل به زمین بازی، به فرودگاه رفت تا برای جلوگیری از دستگیری بازیکنان تیم خود، خاک این کشور را ترک کند و به این ترتیب بازی نیمه‌تمام ماند و نتیجه آن به رأی نهایی «فیفا» محول شد.

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پس از گذشت بیش از 4 ماه از آن اتفاقات، رأی نهایی خود را در این مورد صادر کرد و این نهاد معتبر فوتبال به تکرار این بازی در زمان و مکان جدید موافقت کرد.

فیفا همچنان فدراسیون‌های فوتبال دو کشور را نیز جریمه کرد و طبق حکم این نهاد، فدراسیون فوتبال برزیل به خاطر تخلف در مورد نظم و مشکلات امنیتی باید 500 هزار فرانک سوییس جریمه بپردازد.

فدراسیون فوتبال آرژانتین نیز به‌دلیل بی‌نظمی و تخطی از مقررات در راستای آماده‌سازی و حضور در مسابقه باید 200 هزار فرانک سوییس جریمه بپردازد.

همچنین امیلیانو مارتینس، کریستین رومرو، جووانی لوسلسو و امیلیانو بوئندیا بازیکنان تیم ملی آرژانتین به دلیل نقض پروتکل‌های بهداشتی فیفا، 2 جلسه از همراهی تیم ملی کشورشان محروم کرد.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است که فیفا، فدارسیون‌های فوتبال دو کشور را به دلیل نیمه‌تمام ماندن بازی به پرداخت 50 هزار فرانک سوئیسی جریمه کرده است.

گفتنی است، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) زمان و مکان تکرار این بازی که تا کنون مشخص نشده و به‌زودی اعلام خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید