توخل: قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌های جهان حق ما بود

چلسی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک پالمیراس را شکست داد و عنوان قهرمانی را پس از ناکامی در سال 2012، از آن خود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال چلسی با شکست پالمیراس در وقت‌های اضافه برای نخستین بار عنوان قهرمانی جام جهانی باشگاه‌های جهان را از آن خود کرد.

توماس توخل، سرمربی 47 ساله موفق تیم فوتبال چلسی در خصوص قهرمانی تیمش در جام باشگاه‌های جهان، اظهار داشت: «وقتی کودک بودیم رویای حضور در چنین فینال‌هایی را داشتیم و به بازیکنانم گفتم که باید از این فرصت استفاده کنیم تا در آینده حسرت نخوریم. قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌های جهان حق ما بود.»

دیدار نهایی جام باشگاه‌های جهان، شامگاه شنبه، 12 فوريه بین دو تیم چلسی انگلستان، قهرمان جام باشگاه‌های اروپا و پالمیراس برزیل، قهرمان کوپا لیرتادورس، در ورزشگاه «محمد بن زاید» شهر ابوظبی برگزار شد و در پایان، آبی‌های لندنی موفق به شکست 2 بر یک نماینده آمریکای جنوبی شده و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

این نخستین قهرمانی جلسی در جام جهانی باشگاه‌های جهان بود. این تیم در سال 2012 برای اولین بار در این رقابت‌ها شرکت کرد و در دیدار نهایی به مصاف کورینتیانس رفت و با نتیجه 1 بر صفر شکست خورد و از کسب عنوان قهرمانی باز ماند.

گفتنی است، رئال مادرید با پنج و بارسلونا با چهار بار حضور، رکورد بیشترین حضور در مسابقات جام باشگاه‌های جهان را دارند.

رئال با چهار قهرمانی پر افتخارترین تیم جام باشگاه‌های جهان است. رئال مادرید تنها تیمی است که در سه دوره پیاپی حضور داشته و قهرمان شده ‌است.

از سویی دیگر، تونی کروس با ‌پنج و کریستیانو رونالدو با چهار عنوان قهرمانی از نظر تعداد قهرمانی در بین بازیکنان رکورد‌دار هستند.

رونالدو با هفت گل، آقای گل تمام ادوار این رقابت‌ها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید