چلسی با غلبه بر الهلال به فینال جام جهانی باشگاه‌ها صعود کرد

شاگردان توماس توخل با تک گل روملو لوکاکو به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه یافته و با نماینده آمریکای جنوبی دیدار خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم فوتبال چلسی، قهرمان جام باشگاه‌های اروپا، شامگاه چهارشنبه، 9 فوریه موفق شد در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های جهان با نتیجه 1 بر صفر الهلال، قهرمان آسیا را در ورزشگاه «محمد بن زاید» شهر ابوظبی شکست دهد و به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه یابد.

روملو لوکاکو، پس از اشتباه یاسر الشهرانی در دقیقه 32 تک گل پیروزی‌‌بخش «آبی‌های لندنی»‌ را به ثمر رساند و همين گل کافی بود تا شاگردان توماس توخل حریف سعودی خود را از پیش‌رو بردارند و حریف پالمیراس برزیل، قهرمان کوپا لیبرتادورس د‌ر دیدار پایانی این رقابت‌ها شوند.

الهلال سعودی، قهرمان جام باشگاه‌های آسیا در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و صاحب چندین موقعیت جدی گل‌زنی شد، اما واکنش‌های کپا آریزابالاگا، سنگربان اسپانیایی چلسی مانع از گل‌زنی الهلالی‌ها شد.

شاگردان لئوناردو ژاردیم با قبول شکست در این دیدار، روز شنبه، 12 فوریه برای کسب عنوان سومی به مصاف الاهلی مصر، قهرمان جام باشگاه‌های آفریقا می‌روند.

دیدار پایانی جام جهانی باشگاه‌ها، شامگاه شنبه بین دو تیم چلسی انگلستان و پالمیراس برزیل برگزار خواهد شد.

پیش از مصاف چلسی و الهلال، تیم‌های مونتری مکزیک، قهرمان باشگاه‌های آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف) و الجزیره نماینده کشور میزبان (امارات متحده عربی) برای کسب عنوان پنجمی برابر هم قرار گرفتند که این بازی با برتری 3 بر یک مونتری پایان یافت و به این ترتیب نماینده آمریکای شمالی پنجم شد.

گفتنی است، مسابقات جام باشگاه‌های فوتبال جهان، از 3 تا 12 فوریه سال 2022، به میزبانی امارات متحده عربی برگزار می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید