حکیم زیاش پس از درگیری لفظی با سرمربی مراکش از بازی‌های ملی خارج شد

خلیلهوژیچ در اواسط ژوئن 2021، زیاش را به تمارض به مصدومیت و عدم همراهی تیم ملی کشورش در بازی‌های مهم متهم کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکیم زیاش، هافبک تهاجمی تیم ملی فوتبال مراکش از بازی‌های ملی این کشور خداحافظی کرد. پس از بروز اختلافات و درگیری‌های لفظی میان وحید خلیلهوژیچ، سرمربی تیم ملی مراکش و حکیم زیاش، ملی‌پوش مراکشی باشگاه چلسی که به عدم دعوت این بازیکن برای شرکت در رقابت‌های جام ملت‌های 2022 آفریقا منجر شد، عصر سه‌شنبه، 8 فوریه زیاش برای همیشه از دیدارهای ملی خداحافظی کرد.

این هافبک خوش‌تکنیک و 28 ساله مراکشی در مصاحبه‌ای عنوان کرد که «حتی در صورت راه‌یابی تیم ملی کشورش به جام جهانی 2022 قطر، هیچ برنامه‌ای برای بازگشت دوباره به تیم ملی فوتبال مراکش ندارد.»

گفتنی است، سرمربی تیم ملی مراکش، در اواسط ژوئن سال گذشته (2021) حکیم زیاش را به تمارض به مصدومیت و عدم همراهی تیم ملی کشورش در بازی‌ها مهم متهم کرد، اما این بازیکن چنین اتهامی را بی‌پایه و بی‌اساس خواند.

این درگیری لفظی بین این دو سبب شد که زیاش جام ملت‌های 2022 آفریقا را که یک‌شنبه این هفته با نخستین قهرمانی تیم ملی سنگال در کشور کامرون به پایان رسید، از دست بدهد.

خلیلهوژیچ، در مصاحبه‌ای پیش از این عنوان کرده بود که «من بازیکنی را انتخاب نمی‌کنم که تعادل گروه را برهم بزند. حتی اگر نام او لیونل مسی باشد. رفتار زیاش با معیار‌های من مناسب نیست. او نمی‌خواهد تمرین کند، نمی‌خواهد بازی کند. او آن را جدی نمی‌گیرد. او برنمی‌گردد.»

زیاش در یک مصاحبه‌ای اظهار داشت: «این تصمیم نهایی من است. همه چیز برای من روشن است و روی کاری که انجام می‌دهم تمرکز می‌کنم. این تصمیمی است که خلیلهوژیچ، سرمربی تیم ملی گرفته است و باید به آن احترام گذاشت. برای من مشخص است که دیگر برای تیم ملی کشورم به میدان نخواهم رفت.»

گفتنی است، حکیم زیاش که سابقه حضور در تیم ملی جوانان و امید هلند را در کارنامه خود دارد، در سال 2015 تصمیم گرفت که برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان مراکش به میدان برود. او در 41 مسابقه‌ای که پیراهن «شیرهای اطلس» را به تن کرده، موفق به ثمر رساندن 17 گل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید