رافائل نادال با قهرمانی در رقابت‌های اوپن استرالیا تاریخ‌ساز شد

«ال‌ماتادور» با کسب بيست‌ویکمین عنوان گرند اسلم خود اکنون پرافتخارترین تنیسور تاریخ این ورزش لقب گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رافائل نادال، اسطوره اسپانیایی تنیس جهان، موفق شد در یکی از هیجان‌انگیزترین و به یاد ماندنی‌ترین فینال‌های تنیس، دنیل مدودف را شکست دهد و با کسب بیست‌ویکمین عنوان گرنداسلم خود پرافتخارترین تنیسور تاریخ این ورزش لقب بگیرد.

مرد شماره شش تنیس جهان موفق شد،‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ عصر یک‌شنبه 30 ژانویه در رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا، حریف‌اش دنیل مدودف، مرد شماره دو تنیس جهان را در ماراتونی 5 ساعت و 25 دقیقه‌ای شکست دهد.

نادال در حالی‌که با نتیجه 2 بر صفر از حریف روسی‌اش عقب افتاده بود، بازگشتی فوق‌العاده و استثنایی به این‌ دیدار داشت و توانست 3 بر دو به پیروزی برسد و برای دومین بار فاتح این رقابت‌ها شود.

«ال‌ماتادور» با این پیروزی به بیست‌ویکمین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود رسید و با عبور از راجر فدرر و نواک جوکوویچ، به‌تنهایی رکورددار قهرمانی در این مسابقات چهارگانه شد.

رافائل نادال
رافائل نادال

او هم‌چنین ‌پس از روی امرسون، راد لیور و نواک جوکوویچ به چهارمین بازیکن تاریخ تنیس تبدیل شد که در هر چهار گرند اسلم، حداقل دو بار قهرمان می‌شود.

رافائل نادال که با کسب بيست‌ویکمین عنوان گرند اسلم خود اکنون به پرافتخارترین تنیسور تاریخ تبدیل شده، پس از قهرمانی عنوان کرد: «صادقانه بگویم یک ماه و نیم پیش حتی نمی‌دانستم که آیا دوباره می‌توانم تنیس بازی کنم یا نه. با مصدومیت جدی که داشتم، خیلی سخت تلاش کردم تا امروز در این جایگاه قرار بگیرم.»

وی در مورد از دست دادن سرویس خود در ست پنجم هنگامی که 5 بر چهار از مدودف پیش بود، خاطرنشان کرد: «به خودم گفتم، لعنتی مثل این‌که قرار است یک بار دیگر شکست بخورم، مثل اتفاقی که سال 2012 (مقابل جوکوویچ) و 2017 (مقابل فدرر) برایم افتاد، اما خب خیلی سریع توانستم مدودف را بریک کنم و دوباره فرصت تاریخ‌سازی را به خودم بدهم.»

نادال در پایان افزود: «روحیه جنگندگی و شکست‌ناپذیری مدودف قابل تحسین است. من مطمئنم که در سال‌های آتی قهرمانی‌های متعددی را در رقابت‌های اوپن استرالیا کسب خواهد کرد. ما در کنار هم‌ یکی از به یاد ماندنی‌ترین فینال‌های تاریخ تنیس را از خود برجای گذاشتیم. ازت متشکرم دنیل.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید