قهرمانی اشلی بارتی در رقابت‌های اوپن استرالیا

تنیسور 25 ساله استرالیایی موفق شد با نتیجه 2 بر صفر دنیل کالینز را مغلوب کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اشلی بارتی، تنیسور شماره یک تنیس زنان جهان، با شکست دنیل کالینز آمریکایی به حسرت استرالیایی‌ها پایان داده و پس از 44 سال عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن استرالیا را در خاک این کشور نگه داشت.

در دیداری که یک ساعت و 27 دقیقه به طول انجامید، بارتی استرالیایی، ظهر شنبه، 29 ژانویهٔ موفق شد با برتری 2 بر صفر و با نتایج 6-3 و 7-6 تنیسور آمریکایی را شکست دهد و به سومین عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های گرند اسلم دست یابد.

گفتنی است، استرالیایی‌ها 44 سال بود که نتوانسته‌اند جام نخستین گرند اسلم فصل را در خانه نگه دارند، اما اکنون بارتی با کسب عنوان قهرمانی به دومین بازیکن کشورش تبدیل شد که پس از کریس اونیل در سال 1978 قهرمان این مسابقات می‌شود.

این تنیسور استرالیایی توانست در گیم ششم کالینز را بریک کند تا با نتیجه 4 بر دو از حریف خود پیش افتاد. در ادامه بارتی با تکیه بر ضربات و سرویس‌های دقیق خود موفق شد 6-3 ست نخست را از آن خود کند.

در ست دوم با این‌که بارتی 5 بر یک از حریف آمریکایی خود عقب افتاد، بازگشتی جانانه داشت و موفق شد با نتیجه 7-6 به برتری بر‌سد و جایزه 4.12 میلیون دلاری این مسابقات را از آن خود کند.

گفتنی است، دیدار پایانی رقابت‌های تنیس مردان اوپن استرالیا، ظهر یک‌شنبه، 30 ژانویهٔ بین دنیل مدودف، مرد شماره دو تنیس جهان و رافائل نادال، دارنده 20 عنوان قهرمانی گرند اسلم برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید