اوپن استرالیا؛ صعود بی‌‌دردسر نادال و حذف ناباورانه مدافع عنوان قهرمانی زنان

نائومی اوساکا با قبول شکست از آماندا آنیسیمووا ا‌ز این رقابت‌ها حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پنجمین روز از رقابت‌های تنیس او‌پن استرالیا، صبح و ظهر جمعه، 21 ژانویه برگزار شد که در بخش مردان با صعود مدعیان عنوان قهرمانی همراه بود، اما در تنیس زنان نائومی اوساکا، مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها از حریف نه‌چندان مطرح خود شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

رافائل نادال، دارنده 20 عنوان گرند اسلم با پیروزی 3 بر یک مقابل کارن خاچانوف روس به مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات اوپن استرالیا صعود کرد.

در دیداری که دو ساعت و 50 دقیقه به طول انجامید، نادال، موفق شد دو ست اول را با نتایج 6-3 و‌ 6 بر دو از آن خود کند.
در ست سوم خاچانوف با تکیه بر ضربات پرقدرت خود 6 بر سه رافائل نادال را شکست داد تا امید‌های خود برای بازگشت به این دیدار را زنده نگه دارد، اما در آغاز ست چهارم این مانادور اسپانیایی بود که با بریک کردن تنیسور روس در گیم دوم، بازی را در اختیار خود گرفت و در پایان با نتیجه 6 بر یک به برتری رسید.

الکساندر زورف، مرد شماره سه تنیس جهان، موفق شد در مدت زمان يک ساعت و 57 دقیقه، رادو آلبوت را در یک دیدار یک‌طرفه‌ و البته آسان با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد و به مرحله بعدی مسابقات آزاد استرالیا راه یابد.
متئو برتینی ایتالیایی در حالی‌که می‌رفت تا اسیر بازگشت کارلوس آلکاراس شود، در نهایت 3 بر دو از سد حریف جوان و با انگیزه خود عبور کرد و راهی مرحله یک‌هشتم پایانی اوپن استرالیا شد.

برتینی 2 ست اول را با نتایج 6-2 و 7-6 از آن خود کرد، ست‌های سوم و چهارم را 6-4 و 6-2 واگذار کرد و در نهایت ست پنجم را در سوپر تایبریک (10-5) از آن خود کرد تا بعد از چهار ساعت و 10 دقیقه برنده این مسابقه لقب بگیرد.
در دیگر دیدار، دنیس شاپووالوف، تنیسور کانادایی در چهار ست از سد رایلی اوپلکا عبور کرد و برای نخستین بار راهی مرحله یک‌هشتم نهایی اوپن استرالیا شد.

در آخرین مسابقه روز پنجم، آدرین مانارینو فرانسوی موفق شد با حساب 3 بر یک اصلان کاراتسف را شکست دهد و حریف رافائل نادال در مرحله یک‌‌هشتم پایانی شد.

در بخش زنان، نائومی اوساکا، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات تنیس آزاد آسترالیا، به آماندا آنیسیمووای آمریکایی با نتیجه 2 بر یک باخت و از راه‌یابی به‌ دور چهارم این رقابت‌ها باز ماند.
در دیگر دیدارها، اشلی بارتی، ویکتوریا آزارینکا، جسیکا پکولا، ماریا ساکاری، مادیسون کیس، پائولا پادوسا و باربورا کریچیکووا مقابل حریفان به برتری رسیدند و راهی مرحله یک‌هشتم پایانی رقابت‌های اوپن استرالیا شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید