استرالیا ویزای نواک جووکویچ را دوباره لغو کرد

رسانه‌های استرالیایی گزارش دادند که نمایندگان دولت این کشور در حال گفت‌و‌گو با تیم وکلای جوکوویچ هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت استرالیا برای دومین بار روادید مرد شماره یک تنیس جهان را لغود کرد.

الکس هاوک، وزیر مهاجرت کشور استرالیا ظهر جمعه 14 ژانویه به وقت محلی، برای دومین بار ویزای نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان را لغو کرد و گفت که «تنیسور شماره یک جهان ممکن است با عدم دریافت واکسن علیه این ویروس بسیار مسری و در حال انتشار خطری برای مردم استرالیا ایجاد کند.»

وزیر مهاجرت کشور استرالیا با انتشار بیانیه‌ای با استناد به اختیارات خود ویزای نواک جوکویج را برای دومین بار لغو کرد.

در این بیانیه‌ آمده است: «امروز از اختیاراتم بر اساس قوانین مهاجرت استرالیا استفاده کردم و روادید نواک جوکوویچ را به‌دلایل سلامت و نظم عمومی، لغو کردم.»

مرد شماره یک تنیس جهان پس از چند روز «کشمکش قانونی» در اعتراض به حکم دیپورت و لغو روادید خود در کشور استرالیا، صبح دوشنبه 10 ژانویه از سوی دادگاه تجدیدنظر فدرال استرالیا پیروز نبرد قضایی شد و این نهاد دستور آزادی فوری نواک جوکوویچ را صادر کرد. اما خطر ترک خاک این کشور همچنان برای «نوله» وجود داشت و اکنون ویزای این بازیکن برای دومین بار توسط وزیر مهاجرت لغو شد.

وکلای جوکوویچ‌ قصد دارند مجدداً از دادگاه فدرال تقاضای تجدید نظر کنند.

اگر وکلای «نوله» موفق به برگرداندن این حکم نشوند، تنیسور پر آوازه جهان بر اساس قوانین مهاجرت استرالیا ممکن است تا 3 سال حق ورود به استرالیا را پیدا نکند.

روزنامه استرالیایی «The Edge» در گزارشی اعلام کرد که مقامات اداره مهاجرت استرالیا از جوکوویچ خواسته‌اند تا شنبه (فردا) در این اداره حاضر شود.

این نشریه افزود که نمایندگان دولت استرالیا در حال حاضر مشغول گفت‌و‌گو با تیم وکلای جوکوویچ هستند و این بازیکن صرب تا زمان دیدار با مقامات اداره مهاجرت به بازداشتگاه منتقل نخواهد شد.

مسابقات اوپن استرالیا از دوشنبه 17 ژانویه در زمین‌های سخت (هارد کورت) واقع در «ملبورن پارک» آغاز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید