جام ملت‌های آفریقا؛ تمرینات تیم ملی تونس تحت شدیدترین تدابیر امنیتی

خبرگزاری کامرون گزارش داد که شورشیان جدایی‌طلب، در نزدیکی ورزشگاه تمرینی مورد استفاده تیم ملی فوتبال تونس اقدام به تیراندازی کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سی ‌و سومین دوره مسابقات جام ملت‌های آفریقا با یک سال تاخیر در حالی به میزبانی کشور کامرون آغاز شد که درگیری‌های گرو‌ههای جدایی‌طلب در شرق این کشور و شیوع سویه جدید جهش‌یافته ویروس کرونا «اومیکرون» در قاره آفریقا، این رقابت‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

نخستین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال تونس، شامگاه پنج‌شنبه، 13 ژانویه، پیش از رویارویی با موریتانی در چارچوب گروه F جام ملت‌های 2022 آفریقا، شاهد حضور تعدادی از سربازان ارتش کامرون برای محافظت از «عقاب‌های کارتاژ» بود.

خبرگزاری رسمی فرانسه، تصاویری از سربازان ارتش کامرون منتشر کرد که از تمرینات تیم ملی فوتبال تونس که در زمین استادیوم «Santénari» در شهر لیمبه، واقع در منطقه شرق این کشور برگزار شد، محافظت می‌کردند.

خبرگزاری کامرون ظهر پنج‌شنبه (امروز)، گزارش داد، حادثه تیراندازی بین شورشیان جدایی‌طلب و سربازان دولتی این کشور در «Buea»، شهری در 20 کیلومتری لیمبه، محل استقرار تیم ملی تونس رخ داده، که به دنبال آن دو کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است.

گفتنی است، یوسف المساکنی، مهاجم تیم ملی فوتبال تونس، که پیش از این به ویروس کر‌ونا مبتلا شده بود، پس از بهبودی خواستار ملحق شدن به اردوی این تیم در شهر لیمبه شده بود که مسئولان دولتی مانع از آن شده بودند.

پیش‌تر، خبرگزاری‌های مختلف فاش کرده بودند که تیم‌های ملی فوتبال تونس، مالی، موریتانی و گامبیا در شهر لیمبه که با تهدیدات امنیتی و تروریستی مواجه است، اسکان داده شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size