محمد صلاح: مصر از مدعیان کسب قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا نخواهد بود

صلاح تاکنون 73 مرتبه پیراهن تیم ملی مصر را به تن کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حاشیه دومین روز از آغاز جام ملت‌های 2021 آفریقا در کشور کامرون، محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی فوتبال مصر، معتقد است که این تیم از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها نخواهد بود.

صلاح همچنین قول داد که همه‌ی اعضای تیم ملی فوتبال مصر، تمام تلاش خود را برای کسب هشتمین عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا انجام خواهند داد.

گفتنی است، مصر در سال 2010 با شکست 1 بر صفر غنا، برای هفتمین بار قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد. این تیم با هفت عنوان قهرمانی در این تورنمنت، رکورددار است.

شاگردان کارلوس کی‌روش، جام ملت‌های 2021 آفریقا، را از روز سه‌شنبه، 11 ژانویه، در گروه D این رقابت‌ها مقابل نیجریه آغاز خواهند کرد. در این گروه سودان و گینه بیسائو نیز قرار دارند.

محمد صلاح، فوق ستاره فوتبال جهان و آقای گل لیگ برتر انگلستان، عصر دوشنبه، در نشست خبری خود پیش از این بازی، عنوان کرد: «از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها نیستیم، اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا جام را به مصر برگردانیم. من تاکنون در یک تورنمنت بزرگ بین‌المللی با تیم ملی کشورم قهرمان نشده‌ام و دوست دارم این کار را با قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا انجام دهم.»

وی ادامه داد: «فشار زیادی را از سوی مردم مصر حس می‌کنیم، زیرا ما از نظر کسب عنوان قهرمانی در این قاره رکورددار هستیم. 11 سال است به همراه تیم ملی، با گروهی متفاوت از بازیکنان در جام ملت‌های آفریقا شرکت کرده‌ایم و تلاش زیادی را برای کسب عنوان قهرمانی کردیم، اما متاسفانه موفق نشدیم.»

صلاح نخستین بازی ملی خود را در سال 2011 انجام داد و تاکنون 73 مرتبه پیراهن تیم ملی فوتبال مصر را به تن کرده است.

صلاح «آقای گل» لیورپول و لیگ برتر انگلستان، درباره عمل‌کرد کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال مصر، خاطرنشان کرد: «کی‌روش خوب کار می‌کند و با او به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر رسیده‌ایم. اکنون تمام تمرکزم را معطوف تیم ملی مصر کرده‌ام و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. همه هواداران ما را در راه کسب عنوان قهرمانی حمایت می‌کنند.»

گفتنی است، محمد صلاح، کاپیتان 29 ساله تیم ملی فوتبال مصر، در لیست نهایی سه بازیکن برتر مرد سال «فیفا»، در کنار «لیونل مسی» و «روبرت لواندوفسکی» انتخاب شده است.

پس از حذف ناباورانه تیم ملی مصر از مرحله گروهی جام ملت‌های 2019 آفریقا که به میزبانی این کشور برگزار شد، اکنون هواداران این تیم، امید‌های بسیاری را از مهاجم خوش‌تکنیک و گل‌زن لیورپول برای کسب عنوان قهرمانی دارند.

صلاح، تاکنون دو مرتبه جایزه بهترین بازیکن سال آفریقا را کسب کرده و در تیم‌هایی نظیر بازل، چلسی، فیورنتینا و رم بازی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید