گزارش کامل از وضعیت جوکوویچ‌؛ نواک موقتاً در ملبورن ماندنی شد

نخست‌وزیر استرالیا در توئیتی عنوان کرد که تحت هیچ شرایطی نباید قوانین خاصی برای نواک جوکوویچ وجود داشته باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه تجدیدنظر فدرال استرالیا، اجرای حکم دیپورت نواک جوکوویچ، از این کشور را تا ساعت 10 صبح روز دوشنبه، به منظور ارائه مدارک توسط وکلای او به حالت تعلیق درآورد.

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، پس از روزها ابهام درباره حضورش در نخستین گرند اسلم سال، عصر سه‌شنبه، 4 ژانویه 2022، سرانجام پس از دریافت معافیت پزشکی از واکسیناسیون «کووید-19» به کشور استرالیا سفر کرد تا از عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های اوپن استرالیا دفاع کند.

جوکوویچ روز چهارشنبه، 5 ژانویه، هنگام ورود به ملبورن، تحت کنترل نیروهای مرزبانی استرالیایی قرار گرفت و سپس تایید شد که او نمی‌تواند به حضور در خاک این کشور ادامه دهد و باید استرالیا را ترک کند.

مقامات مرزبانی استرالیا، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که «استرالیا، روز پنجشنبه ویزای ورود نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان را به دلیل مشکل مربوط به درخواست روادید، لغو کرده است.

در این بیانیه آمده است: «شهروندان غیر‌استرالیایی که در هنگام ورود به این کشور ویزای معتبری داشته یا ویزای آنها باطل شده است، بازداشت و از استرالیا اخراج خواهند شد.»

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا، با انتشار پیامی در توییتر نوشت: «تحت هیچ شرایطی نباید قوانین خاصی برای نواک جوکوویچ وجود داشته باشد.

هیچ‌کس فراتر از قانون نیست. اگر مدارک پزشکی او برای عدم تزریق واکسن کرونا کافی و رضایت‌بخش نباشد، با هواپیمای بعدی در خانه خواهد بود.»

یک وکیل دولتی در جلسه دادگاه روز پنج‌شنبه، 6 ژانویه گفت که «مقامات قضایی دولت استرالیا تصمیم گرفته‌اند، حکم اخراج فوری نواک جوکوویچ از خاک این کشور را به حالت تعلیق درآورند.»

کریستوفر تران، وکیل‌مدافع فوق ستاره صربستانی که با چالش حقوقی روبرو شده است، گفت: «استرالیا هیچ برنامه‌ای برای اخراج «نوله» قبل از جلسه نهایی دادگاه که قرار است، صبح دوشنبه برگزار شود، ندارد.»

جوکوویچ، دارنده 20 عنوان گرند اسلم تنیس جهان، عصر چهارشنبه، وارد فرودگاه «تولامارینه» ملبورن شد، تا برای شرکت در مسابقات اوپن استرالیا، نخستین گرند اسلم سال جاری آماده شود. او با 9 قهرمانی، پرافتخارترین مرد اوپن استرالیا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید