نواک جوکویچ حضور خود در رقابت‌های «اوپن استرالیا» را تایید کرد

نواک جوکوویچ، با انتشار پیامی در «اینستاگرام» شخصی خود از سفرش به استرالیا خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرد شماره یک تنیس جهان سرانجام پس از روزها ابهام درباره حضورش در نخستین گرند اسلم سال به شائبه‌ها پایان داد و اعلام کرد در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت.

جوکوویچ، تنیسور پر‌آوازه جهان، عصر سه‌شنبه، 4 ژانویه 2022، سرانجام پس از دریافت معافیت پزشکی از واکسیناسیون «کووید-19» به کشور استرالیا سفر کرد تا از عنوان قهرمانی خود در رقابت‌های اوپن استرالیا دفاع کند.

تنیسور 34 ساله صربستانی و فاتح 20 عنوان گرند اسلم، اخیراً، گفته بود که «به دلیل نگرانی در مورد قوانین و مقررات سخت‌گیرانه قرنطینه در کشور استرالیا، مطمئن نیست که در نخستین گرند اسلم سال شرکت کند.»

جوکوویچ در اینستاگرام خود نوشت: «دوران تعطیلاتم را در کنار خانواده‌ام سپری کردم و امروز پس از اخذ مجوز معافیت از واکسیناسیون به استرالیا سفر خواهم کرد. بیایید سال 2022 را با خوش‌بینی آغاز کنیم.»

مسئولان برگزاری رقابت‌های آزاد استرالیا که قرار است از روز 17 ژانویه آغاز شود، همه شرکت‌ کنندگان را به دریافت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا یا دریافت معافیت پزشکی از یک هیئت مستقل از کارشناسان، ملزم کردند.

گفتنی است، نواک جوکوویچ که در ماه دسامبر سال گذشته از تیم ملی تنیس صربستان برای شرکت در رقابت‌های بین‌المللی «ATP CUP» در شهر سیدنی استرالیا انصراف داده بود، در روز‌های گذشته، گمانه‌زنی‌ها و تردیدی‌های بسیاری در مورد عدم حضور «نوله» در «ملبورن» شنیده شد.

جوکوویچ که با 9 قهرمانی در رقابت‌های «اوپن استرالیا» رکورددار است، در ژوئیه سال گذشته با قهرمانی در مسابقات «ویمبلدون» بریتانیا، به بیستمین گرند اسلم خود رسید و برای نخستین بار با رکورد دو رقیب دیرینش راجر فدرر و رافائل نادال برابری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید