محمد صلاح رکورد‌دار بیشترین گل زده در شهر لندن

صلاح با به ثمر رساندن 24 گل، عنوان بیشترین گل زده در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در سال 2021 را از آن خود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد صلاح، فوق ستاره مصری باشگاه لیورپول، با گلی که در دیدار شامگاه یک‌شنبه 2 ژانویه، در مصاف با چلسی به ثمر رساند، رکورد بیشترین گل زده در شهر لندن با پیراهن «قرمزهای آنفیلد» را به نام خود ثبت کرد.

پیش‌تر، استیون جرارد، کاپیتان پر افتخار و پیشین لیورپولی‌ها و «مو صلاح» هر دو با 13‌ گل با پیراهن لیورپول مقابل تیم‌های لندنی در خانه خود، رکورددار بودند، اما گل‌زنی محمد صلاح در دیدار با چلسی، تعداد گل‌های او را به عدد 14 رساند تا به تنهایی این رکورد را از آن خود کند.

صلاح در 14 مسابقه اخیر خود در شهر لندن، بر روی 14 گل تاثیر مستقیم داشته است. وی موفق به ثبت 9 گل و پنج پاس گل شده است.

«مو صلاح»، تاکنون چهار گل با پیراهن لیورپول مقابل تیم سابق خود چلسی به ثمر رسانده است و به این ترتیب در کنار کوین دی‌بروینه، ستاره بلژیکی منچسترسیتی قرار گرفت که بیشترین تعداد گل را وارد دروازه «آبی‌های لندنی» در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس کرده است.

صلاح در طول بازی‌های خود در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر انگلیس با پیراهن «قرمزهای آنفیلد» 16 مرتبه مقابل چلسی، تاتنهام و آرسنال گلزنی کرده است که از این حیث آرسنال با 7 گل بیشترین سهم را در گل‌های صلاح داشته و تاتنهام با پنج گل پشت سر توپچی‌های لندنی قرار گرفته‌ و چلسی هم با چهار گل در رتبه سوم ایستاده است.

گفتنی است، صلاح با به ثمر رساندن 24 گل، عنوان بیشترین گل زده در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در سال 2021 را از آن خود کرد و همچنین، با 113 گل از دیدیه دروگبا، ستاره ساحل‌عاجی سابق چلسی پیشی گرفته و عنوان بهترین گل‌زن آفریقایی لیگ برتر انگلیس را به دست آورد.

صلاح با گلی که به چلسی زد، از سال 2012 و برای یازدهمین سال متوالی در دوران حرفه‌ای خود در رقابت‌های اروپایی گلزنی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید