فعالیت زنان ایرانی در رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون بدن‌سازی ممنوع اعلام شد

بانوان ایرانی در مردادماه سال جاری شمسی در مسابقات مچ‌اندازی قاره آسیا شرکت کرده بودند و موفق به کسب مقام سوم قاره کهن شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با ارسال نامه‌ای به رئیس هیات بدن‌سازی این استان تمامی فعالیت زنان در رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی را ممنوع اعلام کرد.

اخیرا نامه‌ای از سوی وزارت ورزش ایران به ادارات کل ورزش استان‌ها ارسال شده و در آن هر گونه فعالیت بانوان در رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون بدن‌سازی و پرورش‌اندام تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «نظر به این‌که مجوز کتبی در خصوص فعالیت بانوان فدراسیون پرورش‌اندام در رشته‌های تحت پوشش صادر نگردیده است، لذا هر گونه فعالیت بانوان از قبیل برگزاری مسابقات، اردوهای تدارکاتی و مجوز برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری تا اطلاع ثانوی غیرقانونی است».

طی سال‌های اخیر مجوز رسمی فعالیت بانوان در رشته‌های پاورلیفتینگ، فیتنس و مچ‌اندازی از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شده بود.

وزارت ورزش دلایل ممنوعیت‌ فعالیت بانوان ورزش‌کار در این رشته‌ها را اعلام نکرده است.

این ممنوعیت‌ها در حالی است که مردادماه سال جاری شمسی با مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش، نخستین اعزام تیم ملی بانوان ایران به رقابت‌های آسیایی مچ‌اندازی انجام شد و بانوان ایران موفق به کسب عنوان سوم قاره کهن شدند.

بانوان ایرانی از سال 92 مجوز حضور در کلاس‌های آموزشی و سمینارهای رشته بدن‌سازی را داشته‌ و از سال 95 نیز در رشته مچ‌اندازی به فعالیت حرفه‌ای پرداختند.

سال گذشته هم مجوز رسمی فعالیت بانوان در رشته پاورلیفتینگ از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد. از ابتدای سال جاری نیز بانوان فعالیت رسمی خود را در رشته «فیتنس چلنج» آغاز کردند و نخستین دوره مسابقات این رشته نیز شهریورماه سال جاری برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید