رکورد پرتاب دست علی‌رضا بیرانوند در گینس ثبت شد

رکورد پرتاب دست 61 متز و 66 سانتی‌متر دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی‌رضا بیرانوند، ملی‌پوش ایرانی و عضو باشگاه بوآویشتا پرتغال، که پیش از این رکورد پرتاب توپ با دست خود را در کتاب رکوردهای کتاب گینس به ثبت رسانده بود، سرانجام پنج‌شنبه، 25 نوامبر، با تایید این موضوع گواهی‌نامه خود را دریافت کرد.

دروازه‌بان 29 ساله ایرانی باشگاه بوآویشتا به دلیل پرتاب‌‌ دست 61 متر و 66 سانتی‌متری‌اش در جریان دیدار رسمی تیم‌های ملی ایران و کره‌جنوبی در تاریخ 11 اکتبر 2016، در چارچوب مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، گواهینامه مربوط به این رکورد را از مسؤلان گینس دریافت کرد.

Advertisement

گفتنی است، این دیدار در هفته دوم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آسیا برگزار می‌شد، که در پایان با تک گل سردار آزمون، 1 بر صفر به سود ایران خاتمه یافت.

باشگاه بوآویشتا، با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای خود نوشت: «علی‌رضا بیرانوند، رکورد طولانی‌ترین پرتاب توپ با دست را در یک بازی رسمی در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانده است. سنگربان بوآویشتا به دلیل رکوردی که در دیدار تیم ملی ایران در برابر کره‌جنوبی به ثبت رساند، این نشان افتخار را کسب کرد.»

بیرانوند، سنگربان تیم ملی فوتبال ایران، در فصل جاری، با عقد قراردادی قرضی از آنتورپ به بوآویشتای پرتغال پیوست.

او تا کنون 48 مرتبه ‌ییراهن تیم ملی ایران را به تن کرده و در سال 2018، با تیم ملی ایران راهی جام جهانی روسیه شد و در جریان دیدار تیم‌های ملی پرتغال و ایران با مهار ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو، فوق ستاره فوتبال جهان، برای خود شهرتی دوچندان دست و پا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید