الکساندر زورف با شکست دنیل مدودف قهرمان مسابقات پایان فصل شد

قهرمان المپیک توکیو، فصل فوق‌العاده خود را با فتح رقابت‌های پایانی فصل در تورین تکمیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکساندر زورف، ستاره آلمانی تنیس جهان، توانست با شکست دنیل مدودف به قهرمانی رقابت‌های پایان فصل تنیس دست یابد و ششمین عنوان قهرمانی خود در سال 2021 را به ویترین افتخاراتش اضافه کند.

تنیسور مرد شماره 3 جهان موفق شد،‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ شامگاه یک‌شنبه، 21 نوامبر 2021، در رقابت‌های 1500 امتیازی پایان فصل تنیس، حریف‌اش مدودف، مرد شماره دو تنیس جهان را در مسابقه‌ای که 1 ساعت و 15 دقیقه به طول انجامید، با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و برای دومین بار فاتح این رقابت‌ها شود.

زورف، تنیسور 24 ساله، موفق شد با یک نمایش خیره‌کننده مدودف را با نتابج مشابه 6-4 شکست دهد.

از سوی دیگر، مدودف که در دور گروهی توانسته بود زورف را شکست دهد در این دیدار کم‌رمق و خسته نشان داد و نتوانست نمایش خوبی از خود ارائه دهد. با این شکست نوار پیروزی‌های متوالی او در رقابت‌های پایانی فصل پس از 9 مسابقه قطع شد.

الکساندر زورف که شامگاه شنبه نیز نواک جوکوویچ را از پیش رو برداشت، به چهارمین بازیکنی در تاریخ مسابقات پایان فصل تبدیل شد که با غلبه بر مردان اول و دوم‌‌ تنیس جهان در نیمه‌نهایی و فینال، قهرمان این رقابت‌ها می‌شود.

زورف در مراسم اهدای جام، عنوان کرد: «فوق‌العا‌ده است؛ توانستم با شکست کسی که پنج بار متوالی از او شکست خورده بودم، قهرمان مسابقات پایانی فصل شوم. باید بهترین نمایش خود را ارائه می‌دادم. خوشحالم که با این پیروزی به استقبال تعطیلات می‌روم.این قهرمانی ویژه است، در حال حاضر بسیار هیجان‌زده هستم. از این بهتر نمی‌شد فصل را به پایان رساند.»

او در ‌‌پایان افزود: «بسیار خوشحالم و اکنون مشتاق حضور در مسابقات سال بعد هستم.»

گفتنی است، هفته آینده با برگزاری مسابقات «دیویس کاپ» پرونده فصل 2021 تنیس مردان بسته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size