راجر فدرر رسما از رقابت‌های «اوپن استرالیا» کناره‌گیری کرد

فدرر، همچنین حضور در رقابت‌های «ویمبلدون» را بعید دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

راجر فدرر، اسطوره و مرد شماره يک سابق تنیس جهان، در مصاحبه‌ای با نشریه‌ای سوئیسی تایید کرد که به علت مصدومیت زانو و گذراندن دوران نقاهت خود، از رقابت‌های اوپن 2022 استرالیا انصراف خواهد داد.

فدرر، دارنده 20 عنوان «گرند اسلم»، عصر روز پنج‌شنبه، 18 نوامبر، در مصاحبه‌ای با نشریه سوئیسی «لوماتان» درباره آخرین وضعیت مصدومیت خود عنوان کرد که «حضور در اوپن استرالیا کاملاً منتفی است.»

این ابرستاره 40 ساله سوئیسی، همچنین پیرامون حضور در رقابت‌های «ویمبلدون» اظهار داشت: «به ویمبلدون بعید است برسم و اگر این اتفاق بیفتد خودم هم غافل‌گیر و شگفت‌زده خواهم شد.»

گفتنی است، راجر فدرر، در رقابت‌های ویمبلدون هشت بار عنوان قهرمانی را کسب کرده است، هرچند که آخرین قهرمانی او در سال 2017 بوده است.

اسطوره سوئیسی دنیای تنیس تایید کرد که «پزشکان می‌گویند که از ژانویه می‌توانم نرم دویدن را آغاز کنم و به تدریج و با احتیاط به زمین برگردم. در ماه مارس یا آوریل می‌توانم دوباره تمرینات جدی خود را از سر بگیرم.»

راجر فدرر، در ادامه مصاحبه خود با نشریه «لوماتان»، خاطرنشان کرد: «باید بسیار صبور باشم و به زانویم زمان بدهم تا بهبود یابد. چند ماه آینده بسیار مهم خواهد بود.»

فدرر که به «آقای خاص» تنیس نیز معروف است، در سال 2020، دو مرتبه تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت و بیش از یک سال از مسابقات حرفه‌ای دور بود، سپس در ماه مارس سال جاری به میادین بازگشت، اما ناموفق بود و تنها در 13 دیدار حضور یافت.

فدرر در ماه ژوئن 2021، پس از پیروزی در مرحله سوم «رولان گاروس»، از این رقابت‌ها به‌دلیل آماده شدن برای شرکت در مسابقات «ویمبلدون»، انصراف داد.

گفتنی است، فدرر، رقابت‌های «آزاد آمریکا» را نیز به‌دلیل مصدومیت از دست داده بود.

در همین راستا، نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، در جریان نشست مطبوعاتی خود در رقابت‌های فینال تور جهانی تنیس مردان، نسبت به انصراف راجر فدرر از رقابت‌های «اوپن استرالیا» واکنش نشان داد و گفت: «بدون شک راجر یکی از نمادهای ورزش ما است. مردم در سرتاسر جهان او را دوست دارند‌ و عاشق تماشای بازی او هستند، فدرر برای ورزش ما در داخل و خارج زمین بسیار مهم است.»

وی افزود: «صمیمانه امیدوارم که بتوانیم حداقل یک بار دیگر بازی او را ببینیم. مطمئن هستم که فدرر نمی‌خواهد دوران حرفه‌ای خود را به این شکل به پایان برساند.»

راجر فدرر، دارنده شش عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن استرالیا، پس از قهرمانی در مسابقات آزاد 2018 استرالیا، دیگر عنوان گرند اسلمی را به دست نیاورده است، اما «آقای خاص» دنیای تنیس عنوان کرد که «همچنان به‌دنبال «معجزه» برای تثبیت رکورد خودم هستم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید