فدراسیون فوتبال اردن خواستار تحقیق درباره «جنسیت» ملی‌پوش زن ایرانی شد

فدراسیون فوتبال اردن: کنفدراسیون فوتبال آسیا باید بررسی کند و در صورت شک و شبهه اقدامات لازم را انجام دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدراسیون فوتبال اردن، صبح یک‌شنبه، 14 نوامبر، با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا «AFC»، خواستار آغاز تحقیق درباره «جنسیت» یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد.

تیم ملی فوتبال زنان ایران، روز شنبه 25 سپتامبر 2021، با غلبه بر اردن در ضربات پنالتی توانست برای نخستین‌بار به جام ملت‌های زنان آسیا صعود کند.

شاگردان مریم ایران‌دوست، در اولین بازی خود موفق شدند تیم ملی زنان بنگلادش را با نتیجه پر گل 5 بر صفر شکست دهند.

شاهزاده علی الحسین، رئیس فدراسیون فوتبال اردن، در توئیتی نامه ارسال شده به «AFC» را منتشر کرد که در آن آمده است: «با توجه به شواهد ارائه شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا و با توجه به اهمیت این رقابت‌ها، از AFC درخواست می‌کنیم تا تحقیقات شفاف و روشنی را توسط هیاتی متشکل از کارشناسان مستقل پزشکی برای بررسی صلاحیت بازیکن مورد نظر و سایر اعضای تیم آغاز کند، به خصوص اینکه تیم فوتبال بانوان ایران سابقه مسائل جنسیتی و دوپینگ را دارد. کنفدراسیون فوتبال آسیا باید بررسی کند و در صورت شک و شبهه اقدامات لازم را انجام دهد.»

در پایان این بیانیه آمده است: «ما امیدواریم که شما روند قانونی را برای حفظ یکپارچگی بازی در آسیا دنبال کنید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما در مورد نتیجه این تحقیقات هستیم.»

گفتنی است که بیستمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های زنان آسیا، روز 20 ژانویه 2022 و با حضور 12 تیم به میزبانی کشور هند برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید