احداث سه ورزشگاه جدید در سعودی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا

سعودی برای کسب میزبانی این رقابت‌ها با سه کشور ایران، قطر و هند رقابت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کنفدراسیون فوتبال آسیا از ارائه فایل‌های نامزدی فدراسیون‌های چهار کشور سعودی، ایران، قطر و هند برای میزبانی از جام ملت‌های 2027 آسیا خبر داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا سه‌شنبه، 9 نوامبر، فایل‌های نامزدی کشورهای پادشاه عربی سعودی، ایران، قطر و هند برای میزبانی جام ملت‌های 2027 آسیا را منتشر کرد.

گفتنی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در سه ماه نخست سال 2022، میزبان قطعی را از بین این چهار کشور انتخاب می‌کند.

در همین راستا ابراهیم القاسم، دبیر کل فدراسیون فوتبال سعودی اعلام کرد که «احداث سه ورزشگاه بزرگ در شهر‌های ریاض، قدیه و دمام برای میزبانی جام ملت‌های 2027 آسیا در دستور کار قرار گرفته است.»

در پرونده میزبانی سعودی، احداث و ساخت سه استادیوم جدید برای میزبانی این رقابت‌ها گنجانده شده است و همچنین علاوه بر شهرهای ریاض و جده، از شهر دمام نیز برای میزبانی جام ملت‌های 2023 آسیا خبر داده است.

در پرونده میزبانی سعودی از 30 هتل و 29 مرکز درمانی نیز برای ارائه خدمات نام برده شده است.

بر اساس این پرونده، 10 ورزشگاه برای میزبانی این رویداد قاره‌ای در نظر گرفته شده است.

این ورزشگاه‌ها عبارتند از؛ پنج ورزشگاه در شهر ریاض، پایتخت سعودی، دو ورزشگاه در شهر جده و سه ورزشگاه نیز در شهر دمام قرار دارند.

قرار است که دو ورزشگاه به نام‌های «ریاض» و «القدیه» در شهر ریاض ساخته شوند و در کنار سه ورزشگاه «ملک فهد»، «ملک سعود» و «الامير فیصل بن فهد» قرار گیرند.

در شهر جده نیز، دو ورزشگاه «مدینه الملک عبدالله» و «الأمير عبدالله الفیصل» از این رویداد ورزشی میزبانی خواهند کرد.

شهر دمام نیز شاهد احداث استادیوم جدیدی به نام «المدینه» خواهد بود تا در کنار ورزشگاه‌های «الامیر محمد بن فهد» و «الامیر سعود بن جلوی» قرار بگیرد.

قرار است ورزشگاه «ریاض» 21 هزار و ورزشگاه‌های «المدینه» و «القدیه» به ترتیب 47 و 22 هزار تماشاگر ظرفیت داشته باشند.

به گزارش نشریه سعودی «الشرق الاوسط»، پیش‌بینی می‌شود علاوه بر ساخت این سه ورزشگاه، ظرفیت ورزشگاه ملک فهد به 80 هزار نفر افزایش یابد.

همچنین ظرفیت ورزشگاه «مرسول پارک» به 27 هزار نفر خواهد رسید و طرح توسعه ورزشگاه «ملک فهد» با ظرفیت 43 هزار و 900 تماشاگر در دستور کار قرار دارد.

این نشریه همچنین از شانس بالای کشور پادشاهی عربی سعودی برای دریافت میزبانی جام ملت‌های آسیا در رقابت با سه کشور دیگر خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید