گلاره ناظمی برای کسب عنوان بهترین داور زن جهان نامزد شد

ناظمی با قضاوت در جام جهانی فوتسال 2021 لیتوانی، به نخستین داور زن ایرانی تبدیل شد که قضاوت یک مسابقه در رقابت‌های جام جهانی مردان را برعهده گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبسایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال «IFFHS» فهرست 16 نامزد جایزه بهترین داور فوتبال زنان سال 2021 را معرفی کرد که نام «گلاره ناظمی»، داور بین‌المللی ایرانی نیز در بین آنان به چشم می‌خورد.

اسامی نامزدهای کسب جایزه بهترین داوران فوتبال زنان 2021 بدین شرح است: گلاره ناظمی(ایران)، آناستازیا پوستوویتوا(روسیه)، استفانی فراپارت(فرانسه)، استر استابلی(سوئیس)، کاترینا مونزول(اوکراین)، شونا شوکرولا(هلند)، ادینا آلوس باتیستا(برزیل)، ماریانا ده‌آلمیدا(آرژانتین)، والریا پالما(شیلی)، کارن دیاس مدنیا(مکزیک)، آترین نسبیت(آمریکا)، ملیسا بورخس(هندوراس)، سالیما موکانسانگا(رواندا)، برنادت کویمیرا(مالاوی)، کیت جیسویز(استرالیا) و یوشیما یاماشیتا(ژاپن).

ناظمی که از سال 2014 به عنوان داور بین‌المللی فوتسال انتخاب شده، در ایران نیز مسئولیت برگزاری مسابقات فوتبال زنان را برعهده دارد و دیدارهای لیگ برتر فوتسال زنان را نیز قضاوت می‌کند.

وی قضاوت دیدار افتتاحیه و فینال سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان 2018 بوینس‌آیرس و همچنین نیمه‌نهایی جام ملت‌های فوتسال 2019 اروپا را برعهده داشت.

گلاره ناظمی، در جام جهانی 2021 فوتسال لیتوانی هم حاضر بود و در تیم داوری دیدار فینال رقابت‌ها نیز به عنوان داور چهارم حضور داشت.
علاوه بر این، ناظمی عنوان چهارمین داور برتر فوتسال جهان در سال 2018 را بدست آورد و تاکنون نام او در فهرست بهترین داوران فوتسال جهان قرار گرفته است.

گفتنی است که ناظمی در تیرماه 1400، از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال(«فیفا»)، به قضاوت در جام جهانی فوتسال 2021 لیتوانی دعوت شد.

وی با قضاوت دیدار تیم‌های ملی مصر و گواتمالا در چارچوب جام جهانی فوتسال 2021 لیتوانی، به نخستین داور زن ایرانی تبدیل شد که قضاوت یک مسابقه در رقابت‌های جام جهانی مردان را برعهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم