ژاوی هرناندز به‌عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب شد

با اعلام رسمی ترکی العلی، مدیر باشگاه السد قطر، ژوای به‌عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از توافق نهایی حاصل‌شده و پرداخت بند آزادسازی «ژاوی هرناندز» از سوی باشگاه بارسلونا، ترکی العلی، رئیس باشگاه «السد» قطر، رسما اعلام کرد که «ژوای»، سرمربی فعلی این تیم، هدایت «بارسلونا» را بر عهده می‌گیرد.

تنها چند روز پس اخراج رونالد کومان از سمت سرمربی‌گری بارسلونا، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند، ظهر جمعه 5 نوامبر، سکان هدایت نیمکت «آبی‌اناری‌ها» را به ژاوی هرناندز واگذار کنند.

العلی، با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «مالکان باشگاه با انتقال ژاوی به بارسلونا، در ازای پرداخت بند آزادسازی که در قرارداد او گنجانده شده، موافقت کرده است. با باشگاه بارسلونا توافق کردیم که در آینده با یکدیگر همکاری داشته باشیم. ژاوی بخش مهمی در تاریخ باشگاه السد است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنیم.»

رئیس باشگاه «السد» قطر در ادامه اين بيانيه نوشت: «ژاوی چند روز پیش به ما از تمایلش برای پیوستن به بارسلونا در این مقطع زمانی خبر داد. ما درک می‌کنیم و تصمیم گرفته‌ایم که موافقت خود را اعلام کنیم.»

ژاوی که در سال 2019 با پیراهن السد از فوتبال خداحافظی کرد، در مدت سه سال سرمربیگری السد توانست این تیم را به قهرمانی لیگ ستارگان، جام حذفی، سوپرجام قطر و جام امیر قطر برساند.

هرناندز، اسطوره و ستاره پیشین باشگاه بارسلونا در بین سال‌های 1998 تا 2015 برای «آبی‌اناری‌ها» به میدان رفته بود.

از مهم‌ترین دست‌آوردهای ژاوی به همراه بارسلونا به‌عنوان بازیکن می‌توان به هشت قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی کوپا دل ری، سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، شش قهرمانی سوپرجام اسپانیا، دو قهرمانی سوپرجام اروپا و دو قهرمانی جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید