روزنامه‌نگار اسپانیایی از اختلاف لیونل مسی و جرارد پیکه پرده برداشت

مسی: معمولا با آگوئرو، آلبا و بوسکتس صحبت می‌کنم، اصلا از آن‌ها ناامید نیستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لوئیس ماسکارو، روزنامه‌نگار اسپانیایی فاش کرد که لیونل مسی، اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان و بازیکن فعلی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، احساس می‌کند، جرارد پیکه به او خیانت کرده است و پیکه را دلیل مهمی برای جدایی خود از بارسلونا در ماه اوت گذشته می‌داند.

دارنده شش توپ طلای فوتبال جهان که پس از 17 سال بالاخره در ماه اوت سال جاری در پی حضور در کنفرانس مطبوعاتی رسما با هواداران «آبی‌اناری‌‌ها» خداحافظی کرده، در 778 دیداری که برای کاتالان‌ها به میدان رفته بود، آمار 672 گل زده، 305 پاس گل و 35 جام را از خود برجای گذاشت.

باشگاه بارسلونا دلیل جدایی مهم‌ترین بازیکن تاریخ خود را به قوانین جدید لیگ اسپانیا در مورد دستمزدها نسبت داد، که بقای مسی را غیرممکن می‌کرد.

ماسکارو، مدیر نشریه کاتالونیایی «اسپورت»، در گفت‌وگویی با رادیو اسپانیایی «اوندا سرو»، گفت: «مسی احساس می‌کند که نزدیکترین دوستش جرارد پیکه که با ستاره آرژانتینی در آکادمی «لاماسیا»(بارسلونا) بزرگ شده است به او خیانت کرده است.»

او ادامه داد: «مسی می‌دانست که پیکه به خوان لاپورتا اطلاع داده است که جدایی ستاره آرژانتینی، تاثیری در کارنامه باشگاه نخواهد داشت و از رئیس «آبی‌اناری‌ها» خواسته پروسه تمدید قرارداد لیونل مسی را که بارها علاقه‌ی خود را برای ماندن ابراز کرده را لغو کند.»

لوئیس ماسکارو به مصاحبه روزنامه «اسپورت» با مسی در اوایل این هفته اشاره کرد؛ این بازیکن آرژانتینی در مورد بازیکنانی که تاکنون از تیم سابقش با آن‌ها در ارتباط بوده است، گفت: «معمولا با آگوئرو، آلبا و بوسکتس صحبت می‌کنم. اصلا از آن‌ها ناامید نیستم. آن‌ها وقتی فهمیدند که من نمی‌توانم در بارسلونا بازی کنم، به اندازه خودم متعجب شدند. آن ها در همه حال حامی من بودند.»

او افزود که مسی در مصاحبه خود نامی اژ جرارد پیکه به زبان نیاورد.

پیشتر، پیکه، پس از نخستین دیدار بارسلونا پس از دوران «پسامسی» گفته بود: «مسی بزرگترین بازیکن تاریخ این باشگاه و تاریخ فوتبال است، اما زندگی ادامه دارد. فکر می‌کنم در سطح خوبی قرار داریم، ما تیم بسیار رقابتی خواهیم داشت. من متقاعد شده‌ام که برای همه عناوین تا پایان مبارزه خواهیم کرد.»

مسی، در سال 2003 تنها با 13 سال سن به آکادمی این باشگاه پیوست. او در 16 سالگی موفق شد برای نخستین بار پیراهن تیم اول بارسلونا را به‌‌‌ تن کند و طولی نکشید تا خود را به‌عنوان یک ابرستاره و اسطوره به فوتبال جهان معرفی کند.

از مهم‌ترین دست‌آوردهای این ابرستاره به همراه بارسلونا می‌توان به 10 قهرمانی لالیگا، 7 قهرمانی کوپا دل ری، 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 3 قهرمانی سوپرجام اروپا و 3 قهرمانی جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید