بازگشت «زلاتان ابراهیموویچ» به لیست تیم ملی فوتبال سوئد

زلاتان برای دو بازی پایانی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر، به تیم ملی فوتبال سوئد دعوت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم کهنه‌کار باشگاه آث میلان، پس از بهبودی از مصدومیت، به دو بازی پایانی و حساس تیم ملی فوتبال سوئد در برابر گرجستان و اسپانیا در چهارچوب مرحله انتخابی جام‌ جهانی 2020 قطر، دعوت شد.

ابراهیموویچ 40 ساله که در سه بازی اخیر خود در رقابت‌های «سری آ» ایتالیا سه گل به ثمر رسانده، جام ملت‌های 2020 اروپا را به‌دلیل مصدومیت از ناحیه زانو از دست داده بود.

این بازیکن با وجود دعوت از سوی «یانه اندرشون»، سرمربی تیم ملی فوتبال سوئد به آخرین اردوی این تیم، مجبور شد برای ادامه دوران نقاهت خود از لیست سوئد کناره‌گیری کند.

زلاتان با حضور در تیم ملی سوئد به تیمی برمی‌گردد که در گروه دوم انتخابی جام جهانی پس از 6 بازی 15 امتیاز کسب کرده و صدرنشین است.

گفتنی است که صدرنشینان هر گروه به طور مستقیم راهی جام جهانی قطر شده و تیم‌های دوم نیز راهی انتخابی دوم یا پلی‌آف خواهند شد.

10 تیم اول گروه‌ها به صورت مستقیم به جام جهانی راه خواهند یافت. 10 تیم دوم گروه‌ها به دور پلی آف راه می‌یابند و برای تعیین 3 سهمیه باقی مانده به رقابت با یک‌دیگر می‌پردازند.

قاره اروپا 13 سهمیه در جام جهانی 2022 قطر دارد. يانه اندرشون در بیانیه‌ای، عنوان کرد: «من بسیار هیجان‌زده هستم که او می‌تواند به ما کمک کند. ما ارتباط زیادی با هم داشتیم و او علاقه زیادی به حضور در تیم ملی دارد. البته برای ما عالی خواهد بود که از بازیکن با تجربه‌ای مثل او در چنین شرایط حساسی استفاده خواهیم کرد.»

سوئد در روز 11 نوامبر در شهر باتومی با گرجستان دیدار می‌کند و سه روز بعد در شهر سویا در آخرین بازی مرحله گروهی به مصاف اسپانیا می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید