پپ گواردیولا: ژاوی آماده پذیرش چالش سرمربی‌گری بارسلونا است

ژاوی هرناندز، اکنون هدایت باشگاه متمول السد قطر را به عنوان سرمربی برعهده دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی موفق باشگاه منچستر سیتی، پس از پایان همکاری باشگاه بارسلونا با رونالد کومان، اظهار داشت که «تردیدی ندارم، ژاوی آماده پذیرش چالش سرمربی‌گری بارسلونا است.»

مدیران باشگاه بارسلونا، شب چهارشنبه 27 اکتبر، رونالد کومان، سرمربی این تیم را پس از شکست در برابر رایو وایکانو از سمت خود اخراج کرد و سرجی بارخوان، سرمربی تیم بارسلونا را موقتاً به عنوان سرمربی جدید تیم اصلی معرفی کردند.

گزارش‌های روز‌های اخیر رسانه‌های اسپانیایی حاکی از آن است که ژاوی هرناندز به‌زودی و در اولین فرصت به عنوان سرمربی بارسلونا معرفی خواهد شد.

از مهم‌ترین دست‌آوردهای دوران درخشان 17 ساله ژاوی به همراه بارسلونا می‌توان؛ به هشت قهرمانی لالیگا، سه قهرمانی کوپا دل ری، چهار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی سوپرجام اروپا و دو قهرمانی جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد. او اكنون هدایت باشگاه متمول السد قطر را به عنوان سرمربی برعهده دارد.

پپ گواردیولا، جمعه 29 اکتبر، در نشست مطبوعاتی خود قبل از دیدار روز شنبه، در برابر کریستال پالاس از هفته دوازدهم لیگ برتر انگلستان شرکت کرد و در جواب سوال هدایت بارسلونا توسط ژاوی هرناندز، عنوان کرد: «نمی‌دانم چه خواهد شد، اما مطمئنم دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد. تردیدی ندارم ژاوی آماده پذیرش چالش سرمربی‌گری بارسلونا است.»

پپ گواردیولا که بین سال‌های 2008 تا 2012 هدایت بارسلونا را برعهده داشت و 14 عنوان قهرمانی را برای «آبی‌اناری»ها به دست آورد، افزود: ژاوی با جو بارسا آشناست و این بسیار مهم است. من وقتی که هدایت بارسلونا را به عنوان سرمربی قبول کردم به اندازه ژاوی با تجربه نبودم. او با اشتیاقی که اکنون برای سرمربی‌گری بارسلونا دارد، حتما به همراه این تیم موفق خواهد شد.»

وی ادامه داد: «کومان، سرجی بارخوان، ژاوی و من می‌دانیم که یک مربی برای بقا، باید نتیجه بگیرد و همه چیز به نتایجی که کسب می‌کند، بستگی دارد. نه من و نه هیچ مربی دیگری بدون کسب نتیجه دوام نمی‌آورد. مهم نیست چه سبک و ایده‌ای دارید و تیم‌تان چطور بازی می‌کند، فقط باید نتیجه بگیرید.»

گواردیولا که به همراه منچستر سیتی در اواسط هفته، توسط وستهام یونایتد از «جام اتحادیه» حذف شد، دویستمین بازی خود را با سیتی در لیگ برتر انجام خواهد داد.

پپ به دستاورد‌های خود با منچستر سیتی از جمله سه قهرمانی در لیگ برتر انگلستان، یک جام حذفی و چهار عنوان قهرمانی در «جام اتحادیه» ابراز غرور کرد، اما از آینده و نشستن بر روی نیمکت سیتی برای 200 بازى دیگر مطمئن نیست؛ «فکر نمی‌کنم اینطور باشد، من خیلی خوشحالم و دیدیم که منچستر سیتی چگونه به بلوغ، ثبات و پیشرفت رسیده است و این بهترین عملکرد در 200 بازی است. من کاملاً از تیمم احساس رضایت دارم.»

منچستر سیتی، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلستان، روز شنبه با کریستال پالاس دیدار خواهد کرد.

گفتنی است که منچستر سیتی با 20 امتیاز از 9 بازی، در رده سوم قرار دارد و 11 امتیاز بیشتر از کریستال پالاس رده پانزدهمی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید