بارسلونا - بوکا جونیورز؛ سعودی میزبان دیدار یادبود مارادونا

مصاف دو تیم بارسلونا و بوکا جونیورز، تحت عنوان «جام مارادونا»، 14 دسامبر برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ترکی آل الشیخ، رئیس هیئت مدیره اداره کل رفاه پادشاهی عربی سعودی، اعلام کرد که دیدار دوستانه دو تیم بارسلونا و بوکا جونیورز در چارچوب جشنواره‌ ریاض، برای یادبود دیگو مارادونا، در اواسط ماه دسامبر سال جاری برگزار خواهد شد.

آل الشیخ، با انتشار توئیتی در حساب شخصی خود، نوشت: «بارسلونا و بوكا جونیورز در یک دیدار تاریخی برای یادبود مارادونا، اسطوره فوتبال جهان به مصاف هم‌دیگر می‌روند. برای روز 14 دسامبر آماده باشید. اسطوره‌ها هرگز نمی‌میرند.»

Advertisement

دیدار این دو تیم تحت عنوان «جام مارادونا» انجام می‌شود.

دیگو مارادونا، که از او به عنوان با استعدادترین بازیکن فوتبال جهان یاد می‌شود، فوتبال خود را از فصل 82-1981 به شکل جدی در تیم بوکا جونیورز آغاز کرد و سپس به بارسلونا منتقل شد و دو فصل را در آن‌جا‌ توپ زد و در سال 1984 به ناپولی ایتالیا رفت و با این تیم تاریخ‌سازی کرد.

او با این تیم دو بار قهرمانی در سری‌ آ ایتالیا، یک مرتبه لیگ اروپا، دو بار جام حذفی ایتالیا و یک بار سوپر جام ایتالیا را کسب کرد. گفتنی است که مارادونا در 257 دیداری که پیراهن ناپولی را بر تن کرد، موفق شد برای این تیم 115 گل و 33 پاس گل به ثبت برساند.

مارادونا در آغاز فصل 1995، به تیم بوکاجونیورز بازگشت و تا زمان بازنشستگی از فوتبال در سال 1997 در این تیم باقی ماند.

پیش‌تر، اداره کل رفاه پادشاهی عربی سعودی اعلام کرده بود که در چارچوب «جشنواره ریاض»، در هفته سوم ژانویه 2022، میزبان دیدار دوستانه بین تمامی ستارگان پاریس‌سن‌ژرمن و تیمی متشکل از ستارگان الهلال و النصر خواهد بود.

این جشنواره در سال 2019 در نخستین سال تاسیس خود، بیش از 10 میلیون بازدید‌کننده جذب کرد.

جشنواره ریاض از اکتبر 2021 آغاز و تا ژانویه 2022 به میزبانی ریاض، ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید