محرومیت اسکی‌بازان ایرانی از اردوی اتریش به‌دلیل تزریق واکسن سینوفارم

هر چند سازمان جهانی بهداشت، تائیدیه فوری واکسن سینوفارم را اردیبهشت سال جاری صادر کرد، اما این واکسن تاکنون تائیدیه سازمان دارویی اروپا را کسب نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از اسکی‌بازان ایران به‌دلیل تزریق واکسن سینوفارم و «محدودیت‌های مالی»، امکان حضور در کمپ تمرینی اتریش را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، قرار بود شماری از اسکی‌بازان ایران به منظور شرکت در المپیک زمستانی به کمپ تمرینی اتریش اعزام شوند اما این برنامه به‌دلیل اینکه بیشتر ورزشکاران ایرانی واکسن چینی سینوفارم تزریق کرده‌ و چند نفر هم تنها دوز اول واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند، لغو شد.

بر اساس قوانین این کمپ که فدراسیون اسکی ایران مدعی آن است، واکسن‌های فایزر، مدرنا، جانسون‌اندجانسون، آسترازنکا، سینوفارم و سینواک مورد تایید است و ورزشکاران باید هر دو دُز را تزریق کرده باشند اما کسانی که واکسن سینوفارم و سینواک را تزریق کرده‌اند، نمی‌توانند در اماکن عمومی نظیر هتل و رستوران ظاهر شوند.

هر چند سازمان جهانی بهداشت، تائیدیه فوری واکسن سینوفارم را اردیبهشت سال جاری صادر کرد، اما این واکسن تاکنون تائیدیه سازمان دارویی اروپا را کسب نکرده است.

سازمان نظام پزشکی ایران پیشتر در گزارشی از ابتلای مجدد کادر درمان به ویروس کرونا پس از دریافت دو دوز این واکسن خبر داده بود.

ملی پوشان و اعضای کادر فنی دو کاروان المپیکی ایران هم گفته بودند که با وجود تزریق هر دو دوز واکسن سینوفارم به کرونا مبتلا شده‌اند.

ایسنا در ادامه از دیگر دلایل لغو سفر اسکی‌بازان را «منابع مالی» عنوان کرده و نوشته است که فدراسیون اسکی برای حضور چند ورزشکار در برنامه‌های آماده‌سازی از «کمیته بین‌المللی المپیک»، پول دریافت کرده، اما به بقیه ورزشکاران گفته شده است که در صورت تمایل به شرکت در کمپ باید مبلغ هزار و 100 یورو به حساب فدراسیون واریز کنند تا برای آن‌ها ویزا تهیه شود.

خبر لغو اعزام این اسکی‌بازان در حالی منتشر شده که قرار بود آنها با شرکت در این اردو، در ماه‌های منتهی به المپیک زمستانی برای شرکت در این رقابت‌ها آمادگی پیدا کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید