تیم والیبال فولاد سیرجان با شکست العربی قطر فاتح جام باشگاه‌های مردان آسیا شد

فولاد سيرجان موفق شد با نتیجه 3 بر یک از سد العربی قطر عبور کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم والیبال فولاد سیرجان ايران موفق شد با شکست العربی قطر، عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های والیبال آسیا را به خود اختصاص دهد.

در آخرین روز از مرحله نهایی بیست‌ و یکمین دوره رقابت‌های قهرمانی والیبال باشگاه‌های مردان آسیا، تیم‌های فولاد سیرجان نماینده ایران و العربی از قطر، عصر جمعه، 15 اکتبر، در جدال برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها به مصاف یک‌دیگر رفتند که در پایان، سیرجانی‌ها موفق شدند با نتیجه 3 بر یک نماینده قطری‌ها را شکست داده و جام قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را بالای سر ببرند.

شاگردان سعید رضایی‌دوست در ست‌‌های اول، سوم و چهارم با نتایج 25-19، 21-25، 25-23 و 25-22 پیروز شدند و برای نخستین بار به‌‌عنوان قهرمانی بازی‌های باشگا‌های آسیا برسند.

پیش از این تیم بوروستنیسک قزاقستان موفق شد با شکست 3 بر صفر ناخون چاسیمای تایلند، عنوان سومی این رقابت‌ها را کسب کند و تیم میزبان این رقابت‌ها را از ایستادن بر روی سکوی قهرمانی محروم کند.

تیم‌های گاز جنوب عراق، کاظمه کویت، دایموند فود تایلند، اِی‌جی‌اِم‌کا ازبکستان، ربیسکو فیلیپین و سی‌اِف‌بی سریلانکا نیز رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است که تیم پیکان تهران، با کسب 11 عنوان از جمله هفت مقام قهرمانی در سال‌های 2022، 2006 تا 2011 (شش دوره متوالی)، دو نایب قهرمانی در سال‌های 2000 و 2004 و دو مقام سومی در سال های 1999 و 2015 در این مسابقات، به‌‌عنوان پرافتخارترین تیم آسیا شناخته می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید