کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ نخستین طلای شاگردان محمد بنا به محمدهادی ساروی رسید

ساروی در دیدار نهایی موفق شد با نتیجه 3 بر یک الکس زوکه مجارستانی را مغلوب خود کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد‌هادی ساروی، ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن 97 کیلوگرم با شکست حریف مجارستانی به مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان دست یافت.

در ادامه پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در شهر اسلو پایتخت نروژ، شب شنبه 9 اکتبر، محمدهادی ساروی موفق شد در دیدار نهایی وزن 97 کیلوگرم، به مصاف الکس زوکه برود و در نهایت با نتیجه 3 بر یک حریف مجارستانی خود را مغلوب کند و گردن‌آویز مدال طلای قهرمان جهان شود.

ساروی برای صعود به دیدار نهایی، روز جمعه در مرحله مقدماتی، پس از استراحت در دور نخست، در مقابل آرتور سارگسیان از روسیه قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 6 بر 4 حریف قدرتمند روس خود را شکست دهد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یابد.

محمد هادی ساروی، کشتی‌گیر بابلی و ملی‌پوش فرنگی‌کار ایران، در مرحله یک چهارم نهایی، با نتیجه 9 بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید.

وی در مرحله نیمه‌ نهایی، در برابر نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا قرار گرفت و با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و به دیدار پایانی وزن 97 کیلوگرم راه یافت.

شاگردان محمد بنا، جمعه توسط محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در 82 کیلوگرم، به مدال برنز رقابت‌های جهانی کشتی‌ فرنگی اسلو نروژ دست یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید