تمرین رزمی‌کاران لیگ برتر خوزستان در شن‌زارهای ماهشهر

تیم کیوکوشین به‌دلیل نداشتن سالن مناسب، دوران آماده‌سازی و تمرینات پیش‌‌فصل خود را در بیابان‌ها انجام می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم کیوکوشین کاراته بندر معشور(ماهشهر) که به‌عنوان نماینده استان خوزستان در مسابقات سوپر لیگ سبک‌های آزاد کاراته حضور دارد، این روزها به‌‌دلیل نداشتن سالن مناسب، دوران آماده‌سازی و تمرینات پیش‌‌فصل خود را در بیابان‌ها و شن‌زارهای ماهشهر سپری می‌کند.

گفتنی است که تیم شهرک کوره(طالقانی) بندر ‌ماهشهر به سرمربی‌گری هانی محسین، سال گذشته مقام چهارم سوپر لیگ کشور را از آن خود کرده بود.

شهرک طالقانی یکی از نقاط محروم بندر ماهشهر است که با وجود داشتن فضای ورزشی ناکافی، در سال‌های اخیر بارها در عرصه بین‌المللی و کشوری برای ایران و استان خوزستان «افتخارآفرینی» کرده‌اند.

این منطقه دارای یک سالن ورزشی به نام «شهید عساکره» است که به‌عنوان اولین سالن ورزشی شهرک طالقانی ماهشهر، توسط شرکت‌های پتروشیمی این منطقه احداث شد، اما به دلیل عدم نگهداری مناسب از اماکن این سالن در شش سال گذشته از سرویس خارج شده و به علف‌زاری در این شهرک تبدیل شده است.

هانی محسین، سرمربی تیم کیوکوشین کاراته شهرک طالقانی بندر ماهشهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، اظهار داشت: «در حال حاضر در بیابان تمرین می‌کنیم. ما در شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر هستیم که جمعیتی 60 هزار نفری دارد اما از نظر امکانات ورزشی، فرهنگی و تفریحی زیر صفر است. ما نماینده خوزستان در سوپرلیگ سبک‌های آزاد کشور هستیم اما از امکانات لازم محروم هستیم و متاسفانه هیچ نگاهی به ورزش شهرک طالقانی ماهشهر نمی‌شود. جالب این است که حتی ورودی حضور قبلی در سوپر لیگ را هم با جمع‌آوری پول توسط بازیکنان، پرداخت کردیم.»

محسین در پایان صحبت‌های خود بیان کرد: «متاسفانه شهرک طالقانی بودجه ورزشی ندارد و وقتی به اداره ورزش و جوانان ماهشهر نیز مراجعه می‌کنم، رییس اداره به ما می‌گوید پول نیست و برای شما اعتبار می‌گیریم. می‌خواهم بدانم آیا شهرکی با 60 هزار نفر جمعیت، حق آن داشتن یک سالن ورزشی مناسب نیست؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم