آتش بازی الاتحاد در الکلاسیکوی سعودی؛ «ببر‌های آسیا» صدر جدول را تصاحب کردند

گل‌های الاتحاد را به‌‌ترتیب عبدالرحمان العبود، ایگور کورنادو و برونو هنریکه به ثمر رساندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم فوتبال الاتحاد سعودی، در جدالی حساس و پربرخورد بار دیگر تخصص خود را در رویارویی با «النصر» نشان داد و زرد‌های ریاض را در «مرسول پارک»، ورزشگاه خانگی این تیم با نتیجه 3 بر یک شکست داد.

هفته پنجم «لیگ حرفه‌ای محمد بن سلمان»، شامگاه شنبه 19 سپتامبر 2021، با سه دیدار آغاز شد که دو تیم النصر و الاتحاد در ديدارى جذاب و پربرخورد در شهر ریاض به میزبانی النصری‌ها به مصاف هم رفتند، که در پایان این مسابقه، الاتحاد موفق شد با درخشش بازیکنان خارجی میزبان خود را با نتیجه 3 بر یک شکست داده و به صدر جدول صعود کند.

Advertisement

در نیمه نخست، الاتحاد بازی را هجومی و با حملات متعدد آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی پاس در عمق رومارینیو پشت مدافعان النصر، عبدالرحمان العبود را در موقعیتی تک به تک قرار داد که این بازیکن توانست با ضربه‌ بغل‌پا توپ را از بالای دستان ولید عبدالله، سنگربان النصری‌ها عبور دهد و گل اول این دیدار را برای الاتحادی‌ها به ثبت برساند.

پس از این گل، النصری‌ها توپ و میدان را در اختیار خود گرفتند و سرانجام در دقیقه 37 شوت سهمگین اندرسون تالیسکا را دروازبان الاتحاد به اشتباه دفع کرد و سلطان الغنام موفق شد در برگشت کار را به تساوی بکشاند.

پس از این گل، النصر بارها می‌توانست دروازه الاتحاد را باز کند، اما عدم تمرکز کافی و بدشانسی مهاجمان «زرد‌های ریاض» مانع از آن شد، تا سرانجام بازیکنان دو تیم با همان نتیجه تساوی به رختکن بروند.

نیمه دوم این دیدار نیز هيجان‌انگیز آغاز شد و در همان دقایق نخست عبدالرزاق حمدالله با پاس در عمق اندرسون تالیسکا دروازبان الاتحاد را جا گذاشت اما ضربه آخر او دقیق نبود و توپ را به اوت فرستاد و اولین فرصت مسلم گلزنی را در این نیمه از دست داد.

در دقیقه 64 الاتحادی‌ها گل دوم خود را به ثمر رساندند، عبدالرحمان العبود با سانتری عرضی توپ را از بین مدافعان النصر عبور داد و ایگور کورنادو با یک ضربه دقیق گل را به ثمر رساند تا نتیجه 2 بر صفر به سود «ببر‌های آسیا» دنبال شود.

در دقیقه 76، داور مسابقه پس از بازبینی «وی‌ای‌آر» یک ضربه پنالتی به سود النصری‌ها اعلام کرد که عبدالرزاق حمدالله این ضربه را از دست داد.

در دقایق پایانی الاتحاد نبض بازی را در دست گرفت و در دقیقه 89 برونو هنریکه گل سوم را برای این تیم به ثمر رساند تا اندک شانس‌های النصری‌ها را حداقل برای به تساوی کشاندن این دیدار بر باد دهد.

در دقیقه 93 نیز این الاتحادی‌ها بودند که توسط هارون کامارا به گل چهارم رسیدند اما داور مسابقه پس مراجعه به «کمک‌داور ویدئویی» این گل را آفساید اعلام کرد تا این دیدار با نتیجه 3 بر یک به سود الاتحاد به پایان برسد.

الاتحاد با این پیروزی 12 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به الهلال موقتا به صدر جدول صعود کرد و النصری‌ها هم با این شکست شش امتیازی باقی ماندند و به رتبه هشتم سقوط کردند.

نتایج سایر دیدار‌های هفته پنجم لیگ حرفه‌ای محمد بن سلمان به شرح زیر آمده است:

الهلال 3-2 الاتفاق

الحازم 2-0 أبها

بیشترین بازدید موضوعات مهم