تاریخ‌سازی «اِما رادوکانو» با فتح رقابت‌های تنیس «اوپن» آمریکا

رادوکانو که پیش از شروع اوپن آمریکا نفر 150 جهان بود، با قهرمانی در این رقابت‌ها با 127 پله صعود در رتبه 23 جدول تنیس زنان قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اِما رادوکانو، تنیسور جوان و 18 ساله بریتانیایی، در دیدار نهایی مسابقات آزاد آمریکا، موفق شد لیلا فرناندز را شکست دهد و برای نخستین بار، در دومین حضور خود در یک رقابت «گرند اسلم» جام قهرمانی را تصاحب کند.

رادوکانو، تا پیش از آغاز این رقابت‌ها در میان 100 تنیسور برتر زن جهان جایی نداشت، اما صبح روز یک‌شنبه، 12 سپتامبر، در دیداری جذاب و دیدنی که حدود دو ساعت به طول انجامید، با غلبه بر حریف 19 ساله خود در دو ست متوالی و با نتایج 6-4 و 6-3 به عنوان قهرمانی رقابت‌های اوپن آمریکا دست یافت.

Advertisement

رادوکانو با عملکرد خیره‌کننده‌ خود در اوپن آمریکا یکی از شگفت‌انگیزترین قهرمانی‌های تاریخ تنیس را رقم زد.

او اولین بازیکن تاریخ تنیس است که از مسابقات مقدماتی یک گرند اسلم تا قهرمانی پیش می‌رود.

رادوکانو که پیش از شروع اوپن آمریکا نفر 150 جهان بود، با قهرمانی در رقابت‌های آزادا آمریکا و کسب 2 هزار امتیاز در رده‌بندی جدید با 127 پله صعود در رده 23 جدول خواهد ایستاد.

تنیسور 18 ساله اهل بریتانیا که کارش را از مسابقات مقدماتی آغاز کرد، در 10 مسابقه خود در اوپن آمریکا هیچ ستی را به رقبا واگذار نکرد و در 20 ست متوالی پیروز شد و بازیکنانی چون بلیندا بنچیچ قهرمان المپیک توکیو و ماریا ساکاری را از سر راه کنار زد.

اما رادوکانو، با این قهرمانی تبدیل به جوان‌ترین بازیکنی شد که پس از ماریا شاراپووا در سال 2004، عنوان نخست یک گرند اسلم را از آن خود می‌کند.

ملکه الیزابت دوم، با انتشار پیامی به مناسبت قهرمانی اما رادوکانو در رقابت‌های اوپن آمریکا نوشت: «قهرمانی در مسابقات تنیس آزاد آمریکا را به تو تبریک می‌گویم. این موفقیتی استثنایی برای یک جوان کم سن و سال است که نشان از سخت‌کوشی و پشتکار تو دارد. تردیدی ندارم که عملکرد فوق‌العاده تو و حریف‌ات لیلا فرناندز الهام‌بخش نسل‌های بعدی تنیس‌بازان خواهد بود. برای تو و طرفداران پرشمارت بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم