.
.
.

«لیونل مسی»: قهرمانی به همراه آرژانتین در کوپا آمریکا استثنایی و باور نکردنی بود

«آلبی‌سلسته»، در ژوئیه 2021 با شکست برزیل، عنوان قهرمانی رقابت‌های کوپا آمریکا را پس از 28 سال از آن خود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لیونل مسی، فوق ستاره فوتبال جهان، مسی، در مصاحبه‌ای کوتاه با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی تایید کرد که خوشحالی او زمانی تکامل یافت که موفق شد به همراه تیم ملی فوتبال آرژانتین به عنوان قهرمانی رقابت‌های کوپا 2021 آمریکا دست یابد.

مسی، کاپیتان آلبی‌سلسته و یارانش در ماه ژوئیه 2021، موفق شدند تیم ملی برزیل، میزبان و مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های کوپا آمریکا را با نتیجه 1 بر صفر شکست داده و بدین ترتیب عنوان قهرمانی این مسابقات را برای نخستین بار پس از 28 سال بدست بیاورند.

این موفقیت پس از آن حاصل شد که مسی در سال‌های 2007، 2015 و 2016 هر سه فینال گذشته خود به همراه تیم ملی آرژانتین در رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی را واگذار کرده بود.

لیونل مسی، همچنین در دیدار نهایی جام جهانی 2014 برزیل نیز با نتیجه 1 بر صفر در مقابل آلمان شکست خورد و از دست‌یابی به نخستین جام بین‌المللی خود باز ماند.

مسی، ابرستاره فوتبال جهان در مصاحبه‌ای کوتاه پنج‌شنبه 9 سپتامبر، به شبکه تلویزیونی آمریکایی «ای‌اس‌پی‌ان» گفت: «پس از سختی و رنج‌های فراوان، کسب عنوان قهرمانی با تیم ملی استثنایی و باور نکردنی است. بسیاری از روزنامه‌نگاران با من به عنوان یک بازنده رفتار می‌کردند و می‌گفتند که من مسئولیت پیراهن تیم ملی آرژانتین را بر عهده نمی‌گیرم. به پیروزی بزرگی در مقابل برزیل دست یافتیم. من خوش‌شانس هستم.»

کاپیتان «آلبی‌سلسته» در پایان خاطرنشان کرد: همه‌ی عناوینی را که تصاحب کردم برای من از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اما قهرمانی در کوپا آمریکا به همراه تیم ملی کشورم، سخت‌ترین کاری بود که تاکنون انجام دادم.

گفتنی است که لیونل مسی، صبح روز جمعه 7 سپتامبر، با هت‌تریک مقابل بولیوی در رقابت‌های راه‌یابی جام جهانی 2022 قطر، رکورد «ادسون آرانتس‌ دونا سیمنتو» ملقب به «پله» را شکست و برترین گلزن تاریخ آمریکای جنوبی لقب گرفت.

مسی در 153 دیداری که با پیراهن آرژانتین به میدان رفته موفق شده بود79 گل برای آلبی‌سلسته به ثمر برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم