ملی‌پوش سابق فرانسوی در یکی از طولانی‌ترین کماهای تاریخ پزشکی درگذشت

آدامز سابقه بیش از 140 بازی برای تیم فوتبال «نیس» فرانسه را در کارنامه خود داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آدامز که در بین 1972 تا 1976 برای تیم ملی فرانسه 22 بازی ملی انجام داده است، به دلیل خطای پزشکی در تزریق داروی بیهوشی دیگر هوشیار نشد
ژان پیر آدامز، بازیکن سال‌های دور تیم ملی فرانسه، پس از 39 سال ماندن در کُما، سرانجام در سن 73 سالگی درگذشت.

آدامز، مدافع تیم ملی فرانسه که در بین 1972 تا 1976 برای خروس‌ها 22 بازی ملی انجام داده است، سرانجام پس از نزدیک به 40 سال ماندن در حالت کما، عصر دوشنبه 6 سپتامبر 2021، در سن 73 سالگی درگذشت.

آدامز، مدافع سنگالی الاصل باشگاه‌های پاریس‌ین‌ژرمن و نیس فرانسه، در سال 1982، دچار مصدومیت از ناحیه تاندون پا شد، پس از آن آسیب‌دیدگی در بیمارستان ادوارد هریوت لیون بستری شد تا تحت عمل جراحی قرار گیرد اما به دلیل خطای پزشکی در تزریق داروی بیهوشی دیگر هوشیار نشد.

گفتنی است که تاریخ عمل جراحی ژان-پیر، در زمان اعتصاب کارکنان و پزشکان بیمارستان بود و در نتیجه توسط افراد بی‌تجربه انجام شد. در جریان عمل، ژان-پیر به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی به مغزش، دچار حمله و ایست قلبی شد و به حالت کما فرو رفت.

آدامز، که سابقه بیش از 140 بازی برای تیم فوتبال «نیس» فرانسه را در کارنامه خود دارد، این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پیش از بازی بعدی این تیم مقابل موناکو در روز 19 سپتامبر، به این بازیکن ابراز احترام خواهد کرد.

آدامز 84 بار نیز برای تیم «نیم» فرانسه به زمین رفت، این باشگاه هم اعلام کرد: «صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها را به خانواده و افراد مورد علاقه او تقدیم می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید