بانوی بوکسور 18 ساله مکزیکی، پس از «ناک اوت» شدن درگذشت

«ژاپاتا»، ساعاتی پس از قرار گرفتن در کما، جان خود را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«ژانت زاکاریاس زاپاتا»، بانوی بوکسور اهل مکزیک، بر اثر ضرباتی که در حین بازی به سرش وارد شد، جان خود را از دست داد.
شورای جهانی بوکس، جمعه 3 سپتامبر 2021، ضمن تایید این خبر، در بیانیه‌ای اعلام داشت: «مائوریسیو سلیمان، رئیس «WBC» و کل خانواده بوکس وابسته به این نهاد و همچنین همه بوکسورها در غم این شکست جبران‌ناپذیر عزادار هستند. ما عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده و دوستان ژانت می‌فرستیم. او در آرامش باشد.»
زاپاتا مدتی پیش در جریان مسابقاتی بین‌المللی در شهر مونترال کانادا، از ناحیه‌ سر ضربات سنگینی از حریف کانادایی خود دریافت کرده و دچار تشنج شده بود.
پس از تشخیص شدت ضربه توسط پزشک مسابقه، زاپاتا در وضعیت وخیمی به بیمارستان منتقل شد او پس از آن به کما رفته و اکنون تأیید شد که او پنجشنبه 2 سپتامبر فوت شده است.
به گزارش شورای جهانی بوکس، زاپاتای 18 ساله چند روز پیش در راند سوم مبارزه‌اش با «ماری پیر هول»، از کانادا در مرحله چهارم قرار گرفت و بر اثر ضربه‌‌هایی که به سرش اصابت کرد، دچار تشنج شد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد، اما شدت ضربه آنقدر زیاد بود که تلاش پزشکان برای نجات جان او بی‌ثمر ماند.
«هول»، آخرین حریف زاپاتا، پس از شنیدن این حادثه تلخ، در پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «بوکس خطرات زیادی دارد. این شغل و اشتیاق ما به این ورزش است. هرگز قصد صدمه زدن جدی به حریف جزو برنامه‌های من نیست.»

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم