«فیفا» به رفتارهای نژادپرستانه هواداران مجارستانی رسیدگی می‌کند

اتحادیه فوتبال انگلیس، توهین‌های نژادپرستانه هواداران مجارستانی را به «فیفا» گزارش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بازیکنان آفریقایی‌تبار تیم ملی فوتبال انگلیس در دیدار با مجارستان، بارها در معرض توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفتند.
تیم ملی فوتبال انگلیس که در رقابت‌های راهیابی جام جهانی 2022 قطر حریفان خود را مقتدرانه یکی پس از دیگری از پیش رو برمی‌دارد، شامگاه پنج‌شنبه، 2 سپتامبر، نیز موفق شد میزبان خود مجارستان را در ورزشگاه «پوشکاش آرینا» با نتیجه 4 بر صفر درهم‌ بکوبد، اما این پیروزی ارزشمند «سه‌شیرها» تحت تاثیر توهین‌های نژادپرستانه هواداران مجارستانی‌ها به بازیکنان آفریقایی‌تبار انگلیس قرار گرفت.
ساعاتی پس از این دیدار مشخص شد که اتحادیه فوتبال انگلیس، این رسوایی هواداران مجارستانی را به فیفا گزارش کرده است.
فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا»، متعهد شد که این موضوع را فورا بررسی کرده و در این زمینه اقدامی عملی اتخاذ کند.
فدراسیون فوتبال اروپا «یوفا» به طور مکرر در این زمینه به فدراسیون فوتبال مجارستان هشدار داده بود اما به نظر می‌آید که هرگز تغییری در این رویه ایجاد نشده است.
شایان ذکر است که اخیرا در مسابقات جام ملت‌های 2020 اروپا، نیز هواداران مجارستان در دیدار با آلمان بنرهایی غیر اخلاقی و توهین‌آمیز به این ورزشگاه‌ آورده بودند.
گفته می‌شود پیش از آغاز این دیدار، بازیکن تیم ملی انگلیس برای اعتراض به نژادپرستی در فوتبال، زانو زدند که این حرکت با واکنش شدید تماشاچیان مواجه شد.
پیش از ورود بازیکنان انگلیس به میدان مسابقه، سرمربی و بازیکنان تیم ملی فوتبال مجارستان از تماشاگران درخواست کرده بودند که نسبت به زانو زدن بازیکنان انگلستان احترام بگذارند که این خواسته با بی‌اعتنایی آن‌ها روبرو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم