شب جادويى کریستیانو رونالدو؛ رويایی که محقق شد

اعجوبه دنیای فوتبال، پیش از این با 109 گل‌ در کنار علی دایی قرار گرفته بود و اکنون به تنهایی آقای گل رده ملی فوتبال جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کریستیانو رونالدو، فوق ستاره فوتبال جهان، با به ثمر رساندن دو گل در جریان مسابقه با ایرلند در مقدماتی جام‌ جهانی 2020 قطر، به برترین گلزن بازی‌های رده ملی تبدیل شد و شب جادويى خود را به شکل رويایی به پایان رساند.

اعجوبه دنیای فوتبال و برنده پنج توپ طلا، پیش از این با 109 گل در کنار علی دایی قرار گرفته بود و اکنون به تنهایی آقای گل فوتبال جهان است.

در ادامه دیدارهای شب اول از هفته‌ چهارم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در قاره اروپا، شامگاه چهارشنبه اول سپتامبر، در گروه A پرتغال، موفق شد با نتیجه 2 بر یک از سد میهمان خود ایرلند عبور کند.

تیم ملی پرتغال که با گل يوهان ایگان، در دقیقه اول وقت‌های تلف‌شده نیمه نخست از میزبان خود عقب افتاده بود، رونالدو، ابر ستاره پرتغالی، دو گل در شش دقیقه پایانی به ثمر رساند تا علاوه بر کسب پیروزی شیرین برای تیمش، رکورد 109 گل علی دایی را شکسته و با 111 گل، به تنهایی رکورددار بیشترین گل در رده ملی در جهان باشد.

رونالدو که اکنون بر بام قله فوتبال ملی ایستاده، در پایان این دیدار در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیوتی «RTE» ایرلند، عنوان کرد: «رکوردی دیگر برای موزه من؛ این رکورد برای من منحصر به فرد است. خیلی خوشحالم، نه فقط به خاطر این‌که رکورد را شکسته‌ام، بلکه به خاطر لحظات خاصی که داریم و دو گلی که در دقایق پایانی به ثمر رساندیم. افتخار دیگری بود که به کارنامه‌ام اضافه شد. همه چیز به انگیزه و اشتیاقی بر می‌گردد که برای فوتبال دارم.»

رونالدو 36 ساله در رابطه با پیوستن به شیاطین سرخ خاطرنشان کرد: «قرارداد اخیری که امضا کرده‌ام نیز عامل دیگری است، چون از بازگشت به خانه خیلی خوشحالم. اینکه هر روز صبح با جاه طلبی و انگیزه بهتر شویم و هواداران و فرزندان خود را خوشحال کنیم، بیدار شویم، نقش اساسی دارد. »

وی در پایان افزود: «خیلی سخت بود، اما باید از تلاشی که تیم به کار گرفت قدردانی کنم. تا آخرین لحظه باور داشتیم و برای هواداران خیلی خوشحالم.»

پیش از این علی دایی، بازیکن تیم ملی ایران، با 109 گل مشترکا با کریستیانو رونالدو آقای گل فوتبال ملی جهان بود. علی دایی نخستین بار در روز 6 ژوئن 1993 به‌عنوان بازیکن جانشین در مقابل پاکستان در جام اکو برای تیم ملی ایران به میدان رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم