.
.
.

«پوتیاس» و «جورجینیو» برترین بازیکن‌های سال اروپا

جورجینیو به دهمین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد که در یک فصل به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و جام ملت‌های اروپا می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا)، عصر روز پنج‌شنبه 24 اوت، در حاشیه مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی فصل 22-2021 لیگ قهرمانان اروپا، جوایز بهترین‌های فصل گذشته فوتبال قاره سبز را اهدا کرد.

جایزه بهترین بازیکن مرد سال اروپا به جورجینیو، ستاره تیم ملی ایتالیا و باشگاه فوتبال چلسی رسید و جایزه برترین بازیکن زن نیز به الکسیا پوتیاس، کاپیتان و ستاره خط میانی تیم بارسلونا تعلق گرفت.

بهترین بازیکن زن و مرد سال یوفا عنوان جایزه‌ای است که هر ساله توسط «یوفا» به بهترین بازیکنی که در فصل پیش، در یک تیم اروپایی که عضو اتحادیه فوتبال اروپا بوده، اهدا می‌شود.

در آغاز مراسم برترین‌های فوتبال اروپا، الکساندر چفرین، رئیس یوفا سخنرانی کرد و پس از آن جایزه افتخاری ریاست «یوفا» در سال 2021 به سیمون کیائر، کاپیتان تیم ملی فوتبال دانمارک و تیم پزشکی این کشور تعلق گرفت.

گفتنی است که در دیدار تیم ملی دانمارک و فنلاند در جام ملت‌های 2020 اروپا، تیم پزشکی دانمارک با عکس‌العمل سریع خود توانست جان کریستین اریکسن، ستاره وایکنگ‌ها را از مرگ حتمی نجات بدهد.

سپس بهترین دروازه‌بان‌های مرد و زن سال قاره سبز نیز به ترتیب به ادوارد مندی، سنگربان چلسی و ساندرا پانیوس از بارسلونا تعلق گرفت.

ساندرا پانیوس

برترین مدافعان فصل اروپا هم معرفی شدند که جایزه بهترین مدافع مرد به روبن دیاش، ستاره پرتقالی خط دفاعی منچستر سیتی رسید و جايزه برترين مدافع زن هم به ایرنه پاردس، بازیکن تیم بارسلونا تعلق گرفت.

 ایرنه پاردس

بهترين‌های خط هافبک‌ مرد و زن فصل اروپا نیز به انگولو کانته از چلسی و الکسیا پوتیاس از بارسلونا رسید.

جوایز بهترین مهاجمان فصل هم به ارلینگ هالند، ستاره گلزن دورتموند و ینی هرموسو، ستاره خط حمله بارسلونا رسید.

ارلینگ هالند

جایزه برترین سرمربی در فوتبال زنان و مردان هم به‌ترتیب به لوئیس کورتس سرمربی تیم بانوان بارسلونا و بهترین مربی مرد نیز به توماس توخل، سرمربی چلسی تعلق گرفت که هر دو سرمربی موفق شده بودند، فصل پیش تیم‌های خود را به عنوان قهرمانی لیگ فهرمانان اروپا برسانند.

 توماس توخل

در انتهای این مراسم، ابتدا جایزه بهترین بازیکن زن سال هم به الکسیا پوتیاس، هافبک بارسلونا رسید که جایزه بهترین هافبک سال را هم از آن خود کرده بود.

پس از آن جایزه بهترین بازیکن مرد سال اروپا به جورجینیو، هافبک ایتالیایی چلسی رسید.

جورجینیو به دهمین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد که در یک فصل به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و جام ملت‌های اروپا می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم