موفقيت یک بانوى سعودی در جام جهانی رالی کراس کانتری

دانیه عقیل در نخستین حضور خود در مسابقات اروپایی مجارستان با شایستگی، مقام دوم کلاس «T3» را کسب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ششمین دوره رقابت‌های جام جهانی رالی کراس کانتری (قهرمانی کوهستان) «BAHA»، پنج‌شنبه 12 اوت، در کشور مجارستان برگزار شد که دانیه عقیل، راننده رالی زن سعودی، نخستین حضور خود دریک رویداد بین‌المللی را با کسب مقام دومی در کلاس «T3» جشن گرفت.

دانیه عقیل، موفق شد در دور اول این رقابت‌ها، مسافت 88.30 کیلومتری را در جایگاه دوم به اتمام برساند.

دانية عقيل
دانية عقيل

عقیل، در نخستین حضور خود در مسابقات اروپایی مجارستان، مسافت کلی 861 کیلومتری پیست«BAHA» را با ثبت زمان 9 ساعت و 11 دقیقه و 42 ثانیه، با شایستگی، جایگاه دوم کلاس «T3» را از آن خود کرد.

رقابت‌های جام جهانی رالی کراس کانتری، با 20 راننده به نمایندگی از کشورهای مختلف برگزار شدکه از جمله ياسر بن سعيدان، يزيد الراجحى و صالح السيف در بخش اتومبیل‌رانی و هيثم التويجری و فيصل السويح نیز در دوچرخه‌سواری، این بانوی سعودی را در این مسابقات همراهی کردند.

دانية عقيل
دانية عقيل

دانیه عقیل، در رده‌بندی کلی این مسابقات که به مدت سه روز در کشور مجارستان پیگیری شد، توانست رتبه چهاردهم را کسب کند و در کلاس «T3» نیز موفق شد جایگاه دوم را کسب کند.

این بانوی سعودی در پایان این مسابقات در مصاحبه‌ای اختصاصی با «العربیه»، عنوان كرد: «بسیار خوشحال هستم که توانستم مقام دوم مسابقات جام‌ جهانی کراس کانتری مجارستان را کسب کنم. من با تصاحب این جایگاه امتیازات لازم برای شرکت در مسابقات آتی را به ‌دست آوردم.»

او ادامه داد:«رقابت‌های امروز کمی دشوار بودند و سرعت متوسط آن کم بود، اما من چیزی‌های زیادی را آموختم و از شرکت در این مسابقات لذت بردم.»

راننده رالی زن سعودی در پایان خاطرنشان کرد:«این نخستین رویداد بین‌المللی است که در آن شرکت کردم. پیشتر در مسابقات «BAHA» در کشور اردن مسابقه داده‌ام اما سطح رقابت‌های خاورمیانه با رویداد‌های جهانی کاملا متفاوت بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم