بسكتبال «NBA»؛ قرارداد لنارد، ستاره کلیپرز به مدت 4 سال تمدید شد

کووای لنارد، در ازای قرارداد چهار ساله مبلغ 176.3 میلیون دلار از کلیپرز دستمزد دریافت خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کووای لنارد، مهاجم و ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس کلیپرز در لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا «NBA»، پس از توافق با مسئولان این تیم، قراردادی چهار ساله با کلیپرز به امضا رساند.

لنارد، که به تازگی از کمند مصدومیت رهایی پیدا کرده، در این چهار سال مبلغ 176.3 میلیون دلار از تیم لی‌آنجلسی دستمزد دریافت خواهد کرد.

لنارد، در فصل گذشته، در 52 دیداری که برای کلیپرز به میدان رفته بود، به‌‌طور متوسط 24.8 امتیاز، 6.5 ریباند و 5.2 پاس گل برای تیمش به ثبت رساند و در مرحله بازی‌های حذفی (پلی‌آف) نیز تا قبل از مصدومیت، آمار فوق‌العاده‌ای از خود در 11 دیداری که براى کلیپرز به ميدان رفت، به‌‌جا گذاشت. او به‌‌طور متوسط 30.4 امتیاز 7.7 ریباند و 4.4 پاس گل در هر بازی برای تیم خود کسب کرد.

فصل گذشته تیم بسکتبال کلیپرز، در جدول رده‌بندی کنفرانس غرب در جایگاه چهارم قرار گرفت و به فینال این کنفرانس نیز صعود کرد، این تیم اما در غیاب لنارد، به‌‌دلیل پارگی رباط صلیبی، اسیر درخشش ستارگان فینیکس سانز شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

کووای لنارد، بازیکن 30 ساله آمریکایی، سابقه دو قهرمانی در رقابت‌های «NBA» را در کارنامه خود دارد، او نخستین قهرمانی خود را در سال 2014 با تیم سن‌انتونیو اسپرز به‌‌دست آورد و موفق شد با ارزش‌ترین بازیکن سری دیدار فینال لقب بگیرد. لنارد، در سال 2018 به باشگاه تورنتو رپتورز مبادله شد و در سال 2018، او با تیم رپتورز به نخستین قهرمانی «NBA» این تیم در تاریخ مسابقات رسید و توانست دومین جایزه «MVP» دیدار فینال خود را به‌‌دست آورد.

کووای لنارد، سرانجام در ژوئیه 2019 به عنوان بازیکن آزاد با تیم لس‌آنجلس کلیپرز قرارداد بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم