.
.
.

لیونل مسی رسما به پاری‌سن‌ژرمن پیوست

باشگاه پاریسی با انتشار تیزر ویدئویی ضمن تایید این خبر نوشت: «جواهر جدید در پاریس»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از کش‌ و قوس‌های فراوان، سرانجام باشگاه پاری‌سن‌ژرمن با انتشار ویدئویی در صفحات اجتماعی خود انتقال «لیونل مسی» به این تیم را تایید کرد.

این باشگاه پاریسی سه‌شنبه 10 اوت، با انتشار تیزری که در آن «جواهر جدید در پاریس» نوشته شده از پیوستن لیونل مسی به این باشگاه خبر داد.فوق‌ستاره پیشین باشگاه بارسلونا طی ساعات آینده در تست‌های پزشکی پاریسی‌ها شرکت خواهد کرد و سپس با حضور در دفتر این باشگاه فرانسوی، قرارداد 2 ساله خود را امضا خواهد کرد.

با اعلام فابریتزیو رومانو، خبرنگار نشریه اسپانیایی «مارکا» و چند رسانه معتبر دیگر، لیونل مسی با قراردادی دو ساله و قابلیت تمدید تا 2024 و با دستمزدی نزدیک به 35 میلیون یورو در سال به پاری‌سن‌ژرمن پیوست.

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن نیز با انتشار توئیتی اعلام کرد که نشست خبری لیونل مسی، فردا از ساعت 11 به‌وقت اروپای مرکزی خواهد بود.

دارنده شش توپ طلای جهان فوتبال که پس از هفده سال بالاخره روز یک‌شنبه در پی حضور در کنفرانس مطبوعاتی رسما با هواداران آبی‌اناری‌‌ها خداحافظی کرده بود، در 778 دیداری که برای کاتالان‌ها به میدان رفته بود، آمار 672 گل زده، 305 پاس گل و 35 جام را از خود برجای گذاشت.

از مهم‌ترین دست‌آوردهای این ابرستاره به همراه بارسلونا می‌توان به 10 قهرمانی لالیگا، 7 قهرمانی کوپا دل ری، 4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 3 قهرمانی سوپرجام اروپا و 3 قهرمانی جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد.

مسی 35 ساله که ماه گذشته موفق شد با قهرمانی در رقابت‌های کوپا 2021 آمریکا اولین جام بین‌اللملی خود را با تیم ملی کشورش کسب کند، محصول آکادمی باشگاه آبی‌اناری‌ها است.

او در سال 2003 و تنها با 13 سال سن به آکادمی این باشگاه پیوسته بود و در 16 سالگی موفق شد برای نخستین بار پیراهن تیم اول بارسلونا را به‌‌‌ تن کند و طولی نکشید تا خود را به عنوان یک ابرستاره و اسطوره به فوتبال جهان معرفی کند.