.
.
.

رئال مادرید رسما از «لالیگا» و «CVC» شکایت می‌کند

«لالیگا» در ازای دریافت 2.7 میلیارد یورو به‌‌ مدت 50 سال حدود 11 درصد از درآمدهای خود را در اختیار این شرکت قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به‌ نظر می‌رسد که باشگاه رئال مادرید با قرارداد جدید لالیگا و شرکت تجاری «CVC» به شدت مخالف است و اکنون این باشگاه به این نتیجه رسیده که علیه این قرارداد شکایتی را تنظیم و به دادگاه ببرد.

باشگاه فوتبال رئال مادرید، سه‌شنبه 10 اوت، با انتشار بیانیه‌ای رسمی، قصد دارد از خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا و همچنین شرکت «CVC» شکایت کند و بحث حق پخش تلویزیونی را به دادگاه بکشاند.

در بیانیه‌ این باشگاه آمده است: «هیئت مدیره باشگاه رئال مادرید در جلسه‌ای که امروز ساعت 11 برگزار شد، به این نتیجه رسید که علیه خاویر تباس، رییس لالیگا و خاویر دجیم گویارو، مسئول CVC و همچنین دیگر اعضای این شرکت، اقدام حقوقی، و قانونی انجام دهد. همچنین هیئت مدیره تصمیم گرفته تا اقدامات قانونی در ارتباط با باطل کردن هر نوع توافق با لالیگا که در تاریخ 12 اوت 2021 بین لالیگا و CVC صورت می‌گیرد، را انجام دهد.»

رئال مادرید با قرارداد لالیگا و شرکت «CVC» مخالف است. بر اساس این قرارداد قرار بود که باشگاه‌های حاضر در لالیگا 2460 میلیون یورو دریافت کنند و این مبلغ را در مدت 40 سال بدون بهره بازپرداخت کنند.

در حقیقت «لالیگا» در ازای دریافت 2.7 میلیارد یورو به‌ مدت 50 سال حدود 11 درصد از درآمد و دسترسی‌های خود را در اختیار این شرکت سرمایه‌گذار قرار می‌دهد. این در حالی است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که «CVC» حداکثر در مدت 15 سال کل هزینه‌های خود را بازپس می‌گیرد و سپس آن‌ها حدود 35 سال سود خالص از لیگ اسپانیا دریافت خواهند کرد.

گویا باشگاه بارسلونا نیز پس از بررسی این توافق‌نامه حمایت خود را از رئال مادرید پیرامون این شکایت اعلام کرده است.