والیبال المپیک؛ فرانسه با شکست تزارها مدال طلا را بر گردن آویخت

تیم والیبال آرژانتین با غلبه بر برزیل به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تیم ملی والیبال فرانسه، با شکست روسیه، پر افتخارترین تیم رقابت‌های المپیک، موفق شد مدال طلای بازی‌های 2020 توکیو را از آن خود کند.

تیم‌های والیبال فرانسه و روسیه، شامگاه شنبه 7 اوت، در سالن «آریاکه کولوسئوم» توکیو در جدال برای کسب مدال طلای المپیک به مصاف یک‌دیگر رفتند که در انتها، خروس‌ها موفق شدند با نتیجه 3 بر دو تزارها را از پیش‌رو بردارند و برای نخستین بار به‌‌عنوان قهرمانی بازی‌های المپیک برسند.

Advertisement

شاگردان لوران تیلیه در ست‌‌های اول، دوم و پنجم با نتایج 25-23، 25-17 و 15-12 پیروز شدند و گیم‌های سوم و چهارم را با نتایج مشابه 21-25 به روس‌ها واگذار کردند.

تیم ملی والیبال فرانسه در پایان اين ديدار، 57 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روى تور، 9 امتیاز مستقیم سرویس و 34 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. تزارها نیز 60 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 1 پوئن مستقیم سرویس و 33 امتیاز از اشتباهات فرانسه کسب کردند.

در این مسابقه انگاپت، ستاره فرانسوی 26 امتیاز برای کشورش و ماکسیم میخایلوف 21 امتیاز برای روسیه، کسب کردند.

به این ترتیب با نتایج کسب شده، تیم والیبال فرانسه صاحب مدال طلای المپیک توکیو شد و روسیه با قبول شکست در دیدار پایانی به مدال نقره بسنده کرد و آرژانتین نیز ظهر شنبه با غلبه بر برزیل به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم